Mediclinic

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Pan doktor Petr Vondráček promoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně v březnu roku 1995 a nastoupil na Neurologickou kliniku FN Brno-Bohunice, kde získal  I. a II. atestaci z neurologie. V září roku 2001 přestoupil na Kliniku dětské neurologie ve Fakultní dětské nemocnici v Černých Polích. Zde si doplnil svou profesní kvalifikaci o dětskou neurologii, získal kvalifikační licenci pro elektromyografii (EMG), mezinárodní vědecký doktorát PhD a v dubnu roku 2008, den před svými 37. narozeninami obhájil před vědeckou radou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity habilitační práci „Nové perspektivy léčby vrozených nervosvalových onemocnění“ a získal hodnost docenta neurologie. Dále se věnoval vědecko pedagogické práci na LF MU a pracoval ve své soukromé praxi. Na konci ledna roku 2017 nastoupil do neurologické ambulance polikliniky Quattromedica.

            Doktor Vondráček se za téměř 22 let své profesní praxe věnoval tisícům dětských i dospělých pacientů s velmi širokým spektrem neurologických onemocnění, jeho doménou je však především vývoj moderních vysoce inovativních strategií léčby svalových dystrofií a dalších nervosvalových a neurodegenerativních onemocnění. Na těchto projektech úzce spolupracuje s kolegy zejména z Izraele, Číny, Velké Británie a USA. V těchto zemích také absolvoval řadu stáží a pracovních pobytů. Je autorem řady publikací v odborných, nejenom českých, ale i britských a amerických medicínských časopisech a monografiích. Se svými zahraničními pacienty komunikuje anglicky, případně španělsky a rusky.

              Volný čas se pan doktor snaží trávit maximálně aktivně cestováním a sportem. Procestoval řadu zemí všech kontinentů s výjimkou Antarktidy. Mezi jeho hlavní záliby patři také cyklistika na horském kole, sjezdové lyžování, vysokohorská turistika a horolezectví. Vylezl na řadu vrcholů zejména ve Vysokých Tatrách, rakouských a švýcarských Alpách, a také v peruánských a bolívijských Andách.

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Od 1. 9. 2020 je možný vstup do čekárny a ordinace pouze s rouškou. 

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít