Mediclinic

Akce na očkování proti pásovému oparu

ZVÝHODNĚNÉ OČKOVÁNÍ PROTI PÁSOVÉMU OPARU (VZP)

NÍŽE UVEDENÝ PROGRAM BYL PLATNÝ DO 30. 11. 2016. DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM.

Pásový opar je velmi bolestivé infekční virové onemocnění, které postihuje převážně pacienty nad 50 let věku, ve větším případě ženy. Je způsoben stejným virem, jako plané neštovice. Důvod? Po prodělaných planých neštovicích v našem organismu tento virus i nadále „spí“. Po určité době se však díky oslabené imunitě (stres, fyzická námaha či nemoc) může znovu aktivovat a způsobit pásový opar. V České republice je ročně hlášeno 6500 nákaz pásovým oparem, ale odhaduje se, že skutečný počet pacientů je mnohem vyšší. Onemocnění pásovým oparem je již samo o sobě provázené velkou bolestí a pacienti často trpí i přetrvávajícími šlehavými bolestmi, které zůstávají i po vyléčení a vymizení kožních projevů.

Očkování vakcínou Zostavax vás bude chránit nejen proti pásovému oparu, ale i planým neštovicím, pokud jste je doposud neprodělali. Očkuje se vždy jedna dávka, která učinkuje následujících 10 let.


ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROGRAMU:

  • Platí od 4. 1. 2016, o příspěvek lze žádat nejpozději do 30. 11. 2016 nebo do vyčerpání stanoveného limitu pro prvních 2 000 pojištěnců.
  • Podmínkou je věk minimálně 50 let, pacient musí být pojištencem VZP a členem Klubu pevného zdraví.
  • Příspěvek se vyplácí pouze na očkovací látku Zostavax, nikoli na její aplikaci.

 

CHCI SE NECHAT OČKOVAT, JAK NA TO?

  1. Objednejte se u svého praktického lékaře pro dospělé ze sítě MediClinic a domluvte si termín očkování.
  2. Dostavte se na očkování, které na místě uhradíte (2.000.- Kč očkovací látka + 100.- Kč aplikace), vyžádejte si originál platebního dokladu a potvrzení o aplikaci očkování.
  3. Dostavte se na kteroukoli pobočku VZP, kde vám bude částka 2.000.- Kč za očkovací látku Zostavax proplacena. Vaše celkové náklady na očkování tak budou činit pouze 100.- Kč za aplikaci očkovací látky.

Poznámka:

V ordinacích sítě MediClinic není možné platit kartou.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM