Mediclinic

Informace pro rodiče

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

pro dětský věk je v tomto období charakteristický zvýšený výskyt respiračních onemocnění s teplotami. Jde o tak významnou epidemiologickou odlišnost ve srovnání s dorostovým a dospělým věkem, že pro děti (do cca 15 let) nelze používat doporučené postupy během pandemie onemocnění COVID-19 určené pro dospělé pacienty. Ne každé respirační onemocnění je tudíž vyhodnoceno jako nákaza covid-19.

Postup praktického lékaře pro děti a dorost u akutních onemocnění:

1. Onemocnění s teplotou (rýma a kašel) primárně hodnotí jako respirační onemocnění bez určení původce a léčí dle příznaků.
2. Maximálně využívá možnosti distanční péče – telefon, email, E-recept.
3. Výtěr ke zjištění původce COVID-19 lékař doporučí pouze pokud je k tomu důvod (průběh nemoci, kontakty, rizikové děti).
4. Pokud není vyšetření z pohledu PLDD doporučeno a přesto je osobou či institucí vyžadováno, je takové vyšetření zpoplatněno (odběry pro samoplátce) .
5. Nemocnému dítěti doporučí lékař domácí léčení minimálně 10 dní.
6. Pokud lékař zjistí vyšetřením pozitivitu SARS-CoV-2 (PCR) nařizuje pacientovi izolaci a dále se postupuje podle již vydaných doporučení.

Celé sdělení Odborné společnosti praktických dětských lékařů, jak postupovat v případě akutních onemocnění u dětí v průběhu pandemie COVID 19 najdete zde.

Nepřítomnost dítěte ve školce či škole nadále omlouvá zákonný zástupce. Názorně najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Od 1. 9. 2020 je možný vstup do čekárny a ordinace pouze s rouškou. 

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít