Mediclinic

MUDr. Soukalová Lenka

Dočasně neordinujeBližší informace naleznete v detailu poznámky k ordinaci, případně kontaktujte klientskou linku 844 300 100 nebo info@mediclinic.cz Bližší info v detailu ordinaceBližší informace naleznete v detailu poznámky k ordinaci, případně kontaktujte klientskou linku 844 300 100 nebo info@mediclinic.cz

Pracoviště gynekologie a porodnictví

MUDr. Soukalová Lenka

Lékař ordinace MUDr. Soukalová Lenka

Medailonek
 Neblová Andrea

Sestra ordinace Neblová Andrea

Medailonek
Tel:
+420 544 528 126
Email:
lenka.soukalova@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

Poznámka

Vážení pacienti, od 23. 3. 2020 až do odvolání neordinujeme. Děkujeme za pochopení.

Od 6. 2. 2020 ordinuje MUDr. Soukalová pouze v pondělí, středu a čtvrtek, na preventivní gynekologické prohlídky se prosím objednávejte předem. Děkujeme za pochopení.

Ordinační hodiny

 • Po 08.00 - 11.30 Ambulance 12.30 - 18.00 Ambulance
 • Út 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 13.30 Ambulance
 • St 07.00 - 10.00 Ambulance
  těhotenská poradna
  10.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 14.30 Ambulance
 • Čt 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 14.00 Ambulance
 • 07.00 - 12.00 Ambulance

Adresa ordinace

Poliklinika Kounicova

 • Kounicova 26
  602 00 Brno
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Lékárna
  v objektu
 • Prodloužená
  ordinační doba
 • Bezbariérový
  vstup
 • Telefonické konzultace
 • MHD v dosahu
 • Možnost platit kartou
Zobrazit mapu

Životní krédo

„Noli non nocere” a „Vše souvisí se vším” Co nejvíce se dozvědět o pacientce, jejím rodu a prostředí, nejen ji prohlédnout a léčit.

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.

Partnerská
on-line lékárna

 • lekarna.cz logo
 • Zdraví ikonka Vše pro zdraví a krásu na jednom místě
 • Doprava ikonka Doprava až domů už od 29 Kč
 • Bod na mapě ikonka Více než 1400 odběrných míst po celé ČR
 • Jedna hvězda ikonka Jednička v důvěryhodnosti internetových lékaren

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

Těhotenská poradna

Těhotenská poradna
zavřít

MUDr. Soukalová Lenka medailonek

Paní doktorka Soukalová absolvovala Lékařskou fakultu Brno (1970 - 1976), poté získala atestaci I. stupně z gynekologie-porodnictví (1981). V roce 1984 úspěšně absolvovala Kurz tropické medicíny se zaměřením na pomoc rozvojovým zemím ve frankofonní Africe. Od roku 1990 je členkou České společnosti pro cervikální patologie (bez specializační zkoušky) a Společnosti pro klimakterium a menopauzu.

Má mnohaletou praxi v okresních nemocnicích na gynekologicko-porodnických odděleních,  po dobu jednoho roku také zastupovala za praktické lékaře. 3 roky působila na gynekologicko-porodnickém oddělení nemocnice Gafsa v saharské provincii v Tunisku.

Vzhledem ke svému zaměření na patologie čípku děložního a znalosti cizích jazyků se paní doktorka účastní Světových kongresů cervikálních patologií, v České Republice pak průběžně na celostátních sjezdů České gynekologicko-porodnické společnosti. Věnuje se také celoživotnímu vzdělávání lékařů.

Se svými pacienty se domluví anglickým, francouzským, německým, ruským, italským a částečně také španělským jazykem.

Mezi její záliby patří literatura, výtvarná umění, hudba, studium cizích jazyků a cestování.


zavřít

Neblová Andrea medailonek

Sestra Neblová vystudovala Střední zdravotnickou školu v Kyjově, kterou v roce 1997 ukončila maturitní zkouškou. Vzdělání si doplnila o kurz psychologie a pedagogiky dítěte.

Po studiu nastoupila do porodnice na Obilní Trh na novorozenecké oddělení a později do soukromé ordinace dětské lékařky. Pracovala také jako sestra na mamografii.

Ve svém volném čase se věnuje zejména své rodině.

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

provoz ordinací je v současné době limitován nedostatkem ochranných prostředků, proto ordinace fungují v nouzovém režimu. PROSÍME, LÉKAŘE NAVŠTIVTE VÝHRADNĚ PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ. Bližší informace najdete zde.

Nadále platí nařízení o povinné karanténě pro ty, kteří se vrátili z rizikových oblastí a pro ty, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou. Bližší informace najdete zde. Pokud jste v povinné karanténě a sledujete na sobě příznaky onemocnění covid-19, kontaktujte příslušnou hygienickou stanici nebo linku 112. Nově funguje linka 1212, celorepublikový informační servis pro koronavirus.

Děkujeme MediClinic


zavřít