Mediclinic

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

OtevřenoOrdinace je otevřena pro osobní návštěvu. Termín si domluvte PŘEDEM telefonicky. Bližší informace naleznete v detailu poznámky k ordinaci. Pokud se nedovoláte, kontaktujte klientskou linku 844 300 100 nebo info@mediclinic.cz. Registrovaný pacient ordinaceSlužby zajišťujeme výhradně pro registrované pacienty této ordinace.

Pracoviště neurologie

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Lékař ordinace MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Medailonek
Bc. Gregor Yveta

Sestra ordinace Bc. Gregor Yveta

Medailonek
 Farkašová Alena

Sestra ordinace Farkašová Alena

Medailonek
Tel:
+420 544 528 122
Email:
petr.vondracek@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

Poznámka

V naší neurologické ambulanci rádi přivítáme všechny pacienty s bolestmi hlavy a páteře, epilepsií, cévními mozkovými příhodami, stavy po úrazech hlavy, páteře a periferních nervů, různými typy obrny, Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, nervosvalovými onemocněními apod. Provádíme EEG a zdravotní kontroly zaměstnanců.

Ordinační hodiny

 • Po 09.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • Út 09.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • St 09.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • Čt 09.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • 07.00 - 12.00 Ambulance
  bez lékaře
  pouze EEG

Adresa ordinace

Poliklinika Kounicova

 • Kounicova 26
  602 00 Brno
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Lékárna
  v objektu
 • Bezbariérový
  vstup
 • Telefonické konzultace
 • MHD v dosahu
 • Možnost platit kartou
 • Objednáváme všechny pacienty
Zobrazit mapu

Životní krédo

„Per aspera ad astra” (přes překážky ke hvězdám)

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.

Partnerská
on-line lékárna

 • lekarna.cz logo
 • Zdraví ikonka Vše pro zdraví a krásu na jednom místě
 • Doprava ikonka Doprava až domů už od 29 Kč
 • Bod na mapě ikonka Více než 1400 odběrných míst po celé ČR
 • Jedna hvězda ikonka Jednička v důvěryhodnosti internetových lékaren

EEG

EEG

Elektroencefalografie je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Elektroencefalograf je přístroj, který se skládá ze snímacích elektrod (umístěných ve speciálních EEG čepicích), zesilovače a procesoru. Přístroj snímá elektrické potenciály vznikající činností mozku pomocí elektrod z povrchu hlavy . Tyto informace po zesílení zpracovává a převádí do křivek (elektroencefalogramu) na obrazovku EEG přístroje.

Před EEG vyšetřením doporučujeme:
- Umýt si vlasy a nepoužít tužidlo, gel či lak na vlasy.
- Večer před vyšetřením nebrat léky ovlivňující pozornost (pokud nejsou součástí pravidelné medikace).
- Pacient by měl být řádně vyspalý a střízlivý.
- Není nutné vynechat pravidelně užívané léky.
- Není nutné měnit stravovací režim.


zavřít

MUDr. Vondráček Petr Ph.D. medailonek

Pan doktor Petr Vondráček promoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně v březnu roku 1995 a nastoupil na Neurologickou kliniku FN Brno-Bohunice, kde získal  I. a II. atestaci z neurologie. V září roku 2001 přestoupil na Kliniku dětské neurologie ve Fakultní dětské nemocnici v Černých Polích. Zde si doplnil svou profesní kvalifikaci o dětskou neurologii, získal kvalifikační licenci pro elektromyografii (EMG), mezinárodní vědecký doktorát PhD a v dubnu roku 2008, den před svými 37. narozeninami obhájil před vědeckou radou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity habilitační práci „Nové perspektivy léčby vrozených nervosvalových onemocnění“ a získal hodnost docenta neurologie. Dále se věnoval vědecko pedagogické práci na LF MU a pracoval ve své soukromé praxi. Na konci ledna roku 2017 nastoupil do neurologické ambulance polikliniky Quattromedica.

            Doktor Vondráček se za téměř 22 let své profesní praxe věnoval tisícům dětských i dospělých pacientů s velmi širokým spektrem neurologických onemocnění, jeho doménou je však především vývoj moderních vysoce inovativních strategií léčby svalových dystrofií a dalších nervosvalových a neurodegenerativních onemocnění. Na těchto projektech úzce spolupracuje s kolegy zejména z Izraele, Číny, Velké Británie a USA. V těchto zemích také absolvoval řadu stáží a pracovních pobytů. Je autorem řady publikací v odborných, nejenom českých, ale i britských a amerických medicínských časopisech a monografiích. Se svými zahraničními pacienty komunikuje anglicky, případně španělsky a rusky.

              Volný čas se pan doktor snaží trávit maximálně aktivně cestováním a sportem. Procestoval řadu zemí všech kontinentů s výjimkou Antarktidy. Mezi jeho hlavní záliby patři také cyklistika na horském kole, sjezdové lyžování, vysokohorská turistika a horolezectví. Vylezl na řadu vrcholů zejména ve Vysokých Tatrách, rakouských a švýcarských Alpách, a také v peruánských a bolívijských Andách.

zavřít

Bc. Gregor Yveta medailonek

Sestra Yveta Gregor vystudovala Střední zdravotnickou školu – obor dětská sestra v Brně, poté studovala 1 rok nástavbový obor rehabilitační pracovník. Následovalo studium na Univerzitě Tomáš Bati ve Zlíně – specializace v pedagogice, obor sociální pedagogika, zakončené bakalářskou zkouškou.

Poté již během praxe absolvovala Certifikovaný kurz EEG, EP, Kurz interního auditora, Certifikovaný kurz EEG Biofeedback a Certifikovaný kurz EMG, EP.

 V průběhu své praxe působila na dětském zdravotním středisku, později v neurologické ambulanci. Potom nastoupila na lůžkové neurologické oddělení do FN Brno Bohunice, kde poté přešla na oddělení EEG a EMG. Dále pracovala ve Vazební věznici Brno jako sestra na lůžkovém odd. intermediální péče, později jako asistentka ředitele Vazební věznice. Potom pracovala na soukromé klinice LOGO jako sestra EEG a vrchní sestra.

Od roku 2017 působí v MediClinic v neurologické ambulanci, natáčí EEG a od července 2019 zastává funkci vrchní sestry.

zavřít

Farkašová Alena medailonek

Alena Farkašová vystudovala střední zdravotní školu ve Vyškově.

 V průběhu své praxe působila jako zdravotní sestra např. na chirurgickém oddělení nemocnice v Boskovicích nebo jako sestra u lůžka v nemocnici Blansko.  

 Zajímá se a ráda pracuje s moderním přístrojovým vybavením ordinací, jmenovitě například dialyzačním přístrojem nebo plasmaferezí.

 Je matkou dvou dnes již samostatných synů, ve volném čase se věnuje péči o zahrádku a má ráda přírodu.

 V životě se řídí heslem: Úsměv nic nestojí a je lékem k nezaplacení.

 

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

PROSÍME, LÉKAŘE NAVŠTIVTE VÝHRADNĚ PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Preventivní prohlídky mají velký význam ve snižování rizika závažných onemocnění, proto obnovujeme jejich provádění včetně očkování. V našich ordinacích jsou nastavena veškerá hygienická opatření. Preventivní prohlídky a očkování probíhají po předchozí telefonické domluvě s lékařem. Bližší informace najdete zde

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.
zavřít