Mediclinic

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Pracoviště neurologie

MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Lékař ordinace MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Medailonek
MUDr. Pulkrábek Jiří

Lékař ordinace MUDr. Pulkrábek Jiří

 Hrazdírová Veronika DiS.

Sestra ordinace Hrazdírová Veronika DiS.

Medailonek
Tel:
+420 544 528 122
Email:
petr.vondracek@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

i Aktuality a zprávy z ordinace

V naší neurologické ambulanci rádi přivítáme všechny pacienty s bolestmi hlavy a páteře, epilepsií, cévními mozkovými příhodami, stavy po úrazech hlavy, páteře a periferních nervů, různými typy obrny, Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, nervosvalovými onemocněními apod. Provádíme EEG a zdravotní kontroly zaměstnanců.

Ordinační hodiny

 • Út 09.30 - 18.00 Ambulance
 • St 09.00 - 14.00 Ambulance

Adresa ordinace

Poliklinika Kounicova

 • Kounicova 26
  602 00 Brno
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Lékárna
  v objektu
 • Bezbariérový
  vstup
 • Telefonické konzultace
 • MHD v dosahu
 • Možnost platit kartou
 • Objednáváme všechny pacienty
Zobrazit mapu

Životní krédo

„Per aspera ad astra” (přes překážky ke hvězdám)

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.

EEG

EEG

Elektroencefalografie je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Elektroencefalograf je přístroj, který se skládá ze snímacích elektrod (umístěných ve speciálních EEG čepicích), zesilovače a procesoru. Přístroj snímá elektrické potenciály vznikající činností mozku pomocí elektrod z povrchu hlavy. Tyto informace po zesílení zpracovává a převádí do křivek (elektroencefalogramu) na obrazovku EEG přístroje.

Vyšetření probíhá vleže na lůžku a trvá cca 20-30 min.

EEG vyšetření je prováděno zejména u pacientů s poruchami vědomí, u pacientů po operacích mozku, úrazech hlavy, zánětlivých onemocněních, u bolestí hlavy, degenerativních onemocnění apod.

EEG vyšetření nemá žádnou kontraindikaci. Lze je provádět u těhotných i u pacientů s kardiostimulátorem. EEG vyšetření je nebolestivé a není nutná žádná speciální předchozí příprava.

Před EEG vyšetřením doporučujeme:

 • Umýt si vlasy a nepoužít tužidlo, gel či lak na vlasy
 • Večer před vyšetřením nebrat léky ovlivňující pozornost (pokud nejsou součástí pravidelné medikace)
 • Pacient by měl být řádně vyspalý a střízlivý
 • Není nutné vynechat pravidelně užívané léky
 • Není nutné měnit stravovací režimzavřít

MUDr. Vondráček Petr Ph.D. medailonek

Pan doktor Petr Vondráček promoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně v březnu roku 1995 a nastoupil na Neurologickou kliniku FN Brno-Bohunice, kde získal  I. a II. atestaci z neurologie. V září roku 2001 přestoupil na Kliniku dětské neurologie ve Fakultní dětské nemocnici v Černých Polích. Zde si doplnil svou profesní kvalifikaci o dětskou neurologii, získal kvalifikační licenci pro elektromyografii (EMG), mezinárodní vědecký doktorát PhD a v dubnu roku 2008, den před svými 37. narozeninami obhájil před vědeckou radou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity habilitační práci „Nové perspektivy léčby vrozených nervosvalových onemocnění“ a získal hodnost docenta neurologie. Dále se věnoval vědecko pedagogické práci na LF MU a pracoval ve své soukromé praxi. Na konci ledna roku 2017 nastoupil do neurologické ambulance polikliniky Quattromedica.

            Doktor Vondráček se za téměř 22 let své profesní praxe věnoval tisícům dětských i dospělých pacientů s velmi širokým spektrem neurologických onemocnění, jeho doménou je však především vývoj moderních vysoce inovativních strategií léčby svalových dystrofií a dalších nervosvalových a neurodegenerativních onemocnění. Na těchto projektech úzce spolupracuje s kolegy zejména z Izraele, Číny, Velké Británie a USA. V těchto zemích také absolvoval řadu stáží a pracovních pobytů. Je autorem řady publikací v odborných, nejenom českých, ale i britských a amerických medicínských časopisech a monografiích. Se svými zahraničními pacienty komunikuje anglicky, případně španělsky a rusky.

              Volný čas se pan doktor snaží trávit maximálně aktivně cestováním a sportem. Procestoval řadu zemí všech kontinentů s výjimkou Antarktidy. Mezi jeho hlavní záliby patři také cyklistika na horském kole, sjezdové lyžování, vysokohorská turistika a horolezectví. Vylezl na řadu vrcholů zejména ve Vysokých Tatrách, rakouských a švýcarských Alpách, a také v peruánských a bolívijských Andách.

zavřít

Hrazdírová Veronika DiS. medailonek

Veronika Hrazdírová vystudovala Střední zdravotnickou školu v Blansku, obor Zdravotnický asistent. Dále absolvovala Vyšší odbornou školu v Boskovicích, obor Diplomovaná všeobecná sestra.

 Pracovala 4 roky jako sestra na lůžkovém interním oddělení v Nemocnici v Blansku. Od března 2019 působí na Poliklinice Mediclinic Kounicova jako sestra v odběrové místnosti a na ambulanci pracovnělékařských služeb.

 Má ráda práci s lidmi, klade při ní důraz na slušné vystupování, příjemnou komunikaci a empatii.

 Ve volném čase se věnuje zejména své rodině a blízkým přátelům. Mezi její zájmy patří také procházky v přírodě a vaření.

 V životě se řídí heslem: „Více štěstí je v dávání než v přijímání.“

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. S ohledem na aktuální epidemickou situaci se může měnit rozložení ordinačních hodin, sledujte proto průběžně naše webové stránky. Bližší informace najdete v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Hlavním úkolem praktických lékařů je léčit  registrované  pacienty, proto naše ordinace nejsou zapojeny do plošného testování na covid-19. Vybrané ordinace nabízejí testování pouze svým registrovaným pacientům, informaci najdete v detailu ordinace. K plošnému antigennímu testování využijte síť odběrových center, seznam najdete zde

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít