Mediclinic

doc. MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Pracoviště neurologie

doc. MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Lékař ordinace doc. MUDr. Vondráček Petr Ph.D.

Medailonek
Bc. Gregor Yveta

Sestra ordinace Bc. Gregor Yveta

Medailonek
Tel:
+420 544 528 122
Email:
petr.vondracek@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

Poznámka

Vážení pacienti, ve dnech 19. - 26. 8. 2019 MUDr. Vondráček neordinuje. Děkujeme za pochopení.

V naší neurologické ambulanci rádi přivítáme všechny pacienty s bolestmi hlavy a páteře, epilepsií, cévními mozkovými příhodami, stavy po úrazech hlavy, páteře a periferních nervů, různými typy obrny, Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, nervosvalovými onemocněními apod. Provádíme elektrodiagnostiku EEG + EMG a zdravotní kontroly zaměstnanců.

Ordinační hodiny

 • Po 07.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • Út 07.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • St 07.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • Čt 07.00 - 12.00 Ambulance 12.30 - 14.30 Ambulance
 • 07.00 - 12.00 Ambulance

Adresa ordinace

Poliklinika Kounicova

 • Kounicova 26
  602 00 Brno
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Lékárna
  v objektu
 • Bezbariérový
  vstup
 • Telefonické konzultace
 • MHD v dosahu
 • Možnost platit kartou
 • Objednáváme všechny pacienty
Zobrazit mapu

Životní krédo

„Per aspera ad astra” (přes překážky ke hvězdám)

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.

Partnerská
on-line lékárna

 • lekarna.cz logo
 • Zdraví ikonka Vše pro zdraví a krásu na jednom místě
 • Doprava ikonka Doprava až domů už od 29 Kč
 • Bod na mapě ikonka Více než 1400 odběrných míst po celé ČR
 • Jedna hvězda ikonka Jednička v důvěryhodnosti internetových lékaren

EEG

EEG
Elektroencefalografie je vyšetření, které slouží k sledování mozkových funkcí. Obvykle se provádí při záchvatových onemocněních (epilepsie), ztrátě vědomí, po mozkové příhodě, při zánětech, úrazech nebo otřesech mozku. Vyšetření trvá zhruba půl hodiny. Probíhá v leže na lůžku nebo v sedě. Na hlavu jsou pacientovi připevněny snímací elektrody (připevnění elektrod není vůbec bolestivé). Tyto elektrody snímají mozkovou aktivitu. Zbytek vyšetření pacient už pouze v klidu sedí či leží. Personál může pacienta vyzvat k občasnému otevření a zavření očí nebo k hlubokému nádechu a výdechu. Výsledek vyšetření je viditelný okamžitě na monitoru. Lékař výsledek zkontroluje a napíše k němu své vyjádření.
zavřít

doc. MUDr. Vondráček Petr Ph.D. medailonek

Pan doktor Petr Vondráček promoval na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně v březnu roku 1995 a nastoupil na Neurologickou kliniku FN Brno-Bohunice, kde získal  I. a II. atestaci z neurologie. V září roku 2001 přestoupil na Kliniku dětské neurologie ve Fakultní dětské nemocnici v Černých Polích. Zde si doplnil svou profesní kvalifikaci o dětskou neurologii, získal kvalifikační licenci pro elektromyografii (EMG), mezinárodní vědecký doktorát PhD a v dubnu roku 2008, den před svými 37. narozeninami obhájil před vědeckou radou Lékařské fakulty Masarykovy univerzity habilitační práci „Nové perspektivy léčby vrozených nervosvalových onemocnění“ a získal hodnost docenta neurologie. Dále se věnoval vědecko pedagogické práci na LF MU a pracoval ve své soukromé praxi. Na konci ledna roku 2017 nastoupil do neurologické ambulance polikliniky Quattromedica.

            Doktor Vondráček se za téměř 22 let své profesní praxe věnoval tisícům dětských i dospělých pacientů s velmi širokým spektrem neurologických onemocnění, jeho doménou je však především vývoj moderních vysoce inovativních strategií léčby svalových dystrofií a dalších nervosvalových a neurodegenerativních onemocnění. Na těchto projektech úzce spolupracuje s kolegy zejména z Izraele, Číny, Velké Británie a USA. V těchto zemích také absolvoval řadu stáží a pracovních pobytů. Je autorem řady publikací v odborných, nejenom českých, ale i britských a amerických medicínských časopisech a monografiích. Se svými zahraničními pacienty komunikuje anglicky, případně španělsky a rusky.

              Volný čas se pan doktor snaží trávit maximálně aktivně cestováním a sportem. Procestoval řadu zemí všech kontinentů s výjimkou Antarktidy. Mezi jeho hlavní záliby patři také cyklistika na horském kole, sjezdové lyžování, vysokohorská turistika a horolezectví. Vylezl na řadu vrcholů zejména ve Vysokých Tatrách, rakouských a švýcarských Alpách, a také v peruánských a bolívijských Andách.

zavřít

Bc. Gregor Yveta medailonek

Sestra Yveta Gregor vystudovala Střední zdravotnickou školu – obor dětská sestra v Brně, poté studovala 1 rok nástavbový obor rehabilitační pracovník. Následovalo studium na Univerzitě Tomáš Bati ve Zlíně – specializace v pedagogice, obor sociální pedagogika, zakončené bakalářskou zkouškou.

Poté již během praxe absolvovala Certifikovaný kurz EEG, EP, Kurz interního auditora, Certifikovaný kurz EEG Biofeedback a Certifikovaný kurz EMG, EP.

 V průběhu své praxe působila na dětském zdravotním středisku, později v neurologické ambulanci. Potom nastoupila na lůžkové neurologické oddělení do FN Brno Bohunice, kde poté přešla na oddělení EEG a EMG. Dále pracovala ve Vazební věznici Brno jako sestra na lůžkovém odd. intermediální péče, později jako asistentka ředitele Vazební věznice. Potom pracovala na soukromé klinice LOGO jako sestra EEG a vrchní sestra.

Od roku 2017 působí v MediClinic v neurologické ambulanci, natáčí EEG a od července 2019 zastává funkci vrchní sestry.

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Prohlédněte si zvýhodněné
nabídky očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM