Mediclinic
left right

MUDr. Zámečníková Petra

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Zámečníková Petra

Lékař ordinace MUDr. Zámečníková Petra

MUDr. Mauleová Libuše

Lékař ordinace MUDr. Mauleová Libuše

Tel:
+420 384 324 502
Email:
praktik1-JindrichuvHradec@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti, v době 8. 7. - 30. 7. 2021 neordinujeme, v případě požadavků na recepty posílejte své požadavky, spolu s telefonickým kontaktem na Vás, emailem do ordinace MUDr. Lucie Urbanové na adresu:

praktik1-CeskeBudejovice@ordinace.mediclinic.cz

popř. telefonicky mezi 13. a 14. hodinou na: +420 734 433 127

V případě nutného osobního vyšetření zastoupí MUDr. Teodosiev, Pelhřimov Pražská 1192, tel: +420 565 324 968, v době 8:00-10:00.

email: praktik1-Pelhrimov@ordinace.mediclinic.cz

Děkujeme za pochopení.

Vážení pacienti, s platností k 31. 7. 2021 dojde z provozních důvodů k ukončení ambulance praktického lékaře pro dospělé v Jindřichově Hradci, Vajgar 724.

Klienti zdravotních pojišťoven, informujte se prosím na možnost přeregistrace k jinému praktickému lékaři u své zdravotní pojišťovny. Výpis ze zdravotnické dokumentace bude zasílán nově registrujícímu lékaři na základě jeho žádosti, v co nejkratším termínu.

Praktičtí lékaři pro dospělé, ke kterým se hodláte přeregistrovat, nechť zasílají své žádosti o výpisy ze zdravotnické dokumentace (resp. kopie zdravotních karet), řádně orazítkované a podepsané, poštou na adresu:

MEDICLINIC a.s., Šumavská 416/15, 602 00 Brno.

Přeregistrovat se je možné např. do ordinace MUDr. Ludmila Teodosieva v Pelhřimově, kontakt: Tel: +420 565 324 968 Email: praktik1-Pelhrimov@ordinace.mediclinic.cz

nebo do ordinace MUDr. Markéty Pechové ve Veselí nad Lužnicí, tel: 732 632 660.

V případě dotazů se můžete obrátit na infolinku naší společnosti: info@mediclinic.cz nebo 844 300 100. Omlouváme se za způsobené komplikace.

Ordinační hodiny

 • Po Odběry 07.00 - 07.30 Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00 Pro objednané 13.00 - 18.00
 • Út Odběry 07.00 - 07.30 Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00
 • St Odběry 07.00 - 07.30 Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00
 • Čt Odběry 07.00 - 07.30 Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00
 • Odběry 07.00 - 07.30 Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00

Adresa ordinace

 • sídl. Vajgar 724
  377 01 Jindřichův Hradec
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Ordinace
  s výtahem
 • P Snadné
  parkování
 • Ordinace
  v patře
 • Lékárna
  v objektu
 • Bezbariérový
  vstup
 • Wi-Fi
  připojení
 • Možnost platit kartou
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma +jistota +diskrétnost +pohodlí Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

FOB test

FOB test

FOB test je velmi rychlou vizuální testovací metodou sloužící k rozpoznání hemoglobinu ve vzorku stolice. Využívá se k diagnóze gastrointestinálního traktu, především tedy k prevenci nádorů tlustého střeva a konečníku.

Je založen na imunochemické metodě, a proto mnohem přesnější než ostatní testy tohoto typu. Zachytí i velmi malý obsah krve ve stolici a zároveň je schopen eliminovat falešné pozitivní výsledky.

K vyšetření nejsou potřeba žádná dietní omezení. FOB testy jsou jednoduchým a komfortním způsobem testování jak pro Vás – pacienta, tak pro samotného lékaře či zdravotnický personál.

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte nejlépe PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Informace o ordinačních hodinách Vašeho lékaře najdete na webu v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

Naši praktiční lékaři jsou zapojeni do očkování proti covid-19. V případě, že preferujete očkování u svého praktického lékaře místo v očkovacím centru, pak je možné se u lékaře přihlásit. Bližší informace najdete zde.

Certifikáty o očkování proti COVID 19 a potvrzení o provedeném testu si můžete stáhnout na webových stránkách: www.ocko.uzis.cz

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít