Mediclinic

Očkování proti virové hepatitidě

Virová hepatitida je infekční onemocnění, při kterém jsou napadena játra virem hepatitidy typu A, B, C, D, E nebo G. Tyto viry způsobují vážná onemocnění jater. V České republice se typy D, E a G téměř nevyskytují. Nejčastěji se u české populace vyskytuje virová hepatitida A. Účinnou ochranou je očkování, které je doporučováno jako prevence před cestou do zahraničí, ale i po tuzemsku.

Žloutenka typu A se vyskytuje po celém světě. Po epidemii v roce 2008 v České republice se virus žloutenky neustále vyskytuje v naší populaci. Onemocnění se šíří fekálně-orální cestou (proto se jí často říká „nemoc špinavých rukou”). Zdrojem nákazy je kontakt s nemocným člověkem v inkubační době nebo například znečištěné ruce, kontaminovaná voda a nedostatečně tepelně upravené potraviny.

Onemocnění se zpočátku projevuje chřipkovými příznaky, později se objevuje tmavá moč a světlá stolice. Nejčastěji pacienty přivede k lékaři žluté zbarvení kůže a bělma očí.

Využijte programu zvýhodněného očkování a získejte s VZP příspěvek až do výše 500 Kč vč. aplikace (na očkování proti typu A, B a kombinované A/B pro dospělé, na očkování proti typu A pro děti do 18 let).  Dobrovolní hasiči získají příspěvek až 1000 Kč vč. aplikace  na očkování proti typu A, B včetně kombinované A/B. 

KOMU JE PŘÍSPĚVEK URČEN?

Příspěvek je určen pro pojištěnce/pacienty VZP, kteří jsou současně členy Klubu pevného zdraví a nemají dluh u VZP.

JAK ZÍSKAT PŘÍSPĚVEK?

  • očkování lze aplikovat ve dvoudávkovém schématu
  • příspěvek je určen na 1 dávku očkovací látky
  • lékař vystaví doklad o nákupu očkovací látky a potvrzení o aplikaci
  • pokud je dítě očkováno u jiného než registrujícího lékaře, předkládá klient k žádosti Čestné prohlášení o očkování dítěte u jiného než registrujícího lékaře
  • výše uvedené doklady (ne starší než 3 měsíce) poté odevzdáte na kterémkoliv klientském pracovišti VZP nebo je můžete zaslat poštou spolu se žádostí o příspěvek z fondu prevence
  • o příspěvek žádá zákonný zástupce dítěte
Platnost akce je v termínu od 1. 1. 2018 do 30. 11. 2018, nebo do vyčerpání stanoveného finančního limitu.

Příspěvek je poskytován na očkovací látku vč. aplikace. Aplikace očkovací látky musí být provedena v době trvání programu.

Informujte se prosím předem u svého lékaře ze sítě MediClinic na dostupnost očkovacích látek proti virové hepatitidě typu A, která je v současné době omezená.

Více informací naleznete na: https://www.klubpevnehozdravi.cz/ockovani/

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Prohlédněte si zvýhodněné
nabídky očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním.

SOUHLASÍM