Mediclinic
left right

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Nezapomínejme na očkování proti klíšťové encefalitidě 

Nemusíte se bát, že jste se v zimě nenechali očkovat proti klíšťové encefalitidě. Proti tomuto onemocnění se lze očkovat celoročně, očkování je možné v jarních měsících, v letních měsících se využívá zrychlené očkovací schéma. Očkování je vhodné pro dospělé i děti.

Česká republika patří mezi země s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy v Evropě. Nejčastější cesta přenosu viru klíšťové encefalitidy je kousnutí klíštěte. Po přisátí infikovaného klíštěte se virus dostává do těla a spolu s krví také do mozku, kde může způsobit nejzávažnější následky. Cílená léčba klíšťové encefalitidy de facto neexistuje, a proto je zásadní vsadit na prevenci.

Mezi příznaky a projevy klíšťové encefalitidy patří horečka, silné bolesti hlavy, mírné obtíže dýchacího a trávicího traktu, příznaky zápalu mozkových blan, poruchy řeči a ochrnutí na různých část těla a poruchy vědomí. Asi u jedné čtvrtiny pacientů vede onemocnění ke vzniku trvalých následků, ve výjimečných případech může dojít k úmrtí.

Pokud jste nestihli očkování v zimních měsících, pak to nevadí. Pro očkování v létě je možné využít zrychlené očkovací schéma s rychlejším nástupem imunizace očkovaného pacienta. Za necelý měsíc a po dvou návštěvách u lékaře budete chránění proti klíšťové encefalitidě. I u tohoto schématu platí přeočkování po 3 - 5 letech.

Zdravotní pojišťovny v rámci svých preventivních programů na očkování proti klíšťové encefalitidě přispívají.

Podrobnější informace o příspěvcích jednotlivých pojišťoven na očkování proti klíšťové encefalitidě pro děti naleznete zde a pro dospělé zdeInformujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. S ohledem na aktuální epidemickou situaci se může měnit rozložení ordinačních hodin, sledujte proto průběžně naše webové stránky. Bližší informace najdete v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

od pondělí 1. 3. 2021 se naši praktiční lékaři zapojují do očkování proti covid-19. V případě, že preferujete očkování u svého praktického lékaře místo v očkovacím centru, pak je možné se u lékaře přihlásit. Jedná se o věkovou skupinu pacientů 70+, pacienty ve věkové skupině 80+, pokud ještě nejsou naočkováni. Bližší informace najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít