Mediclinic
left right

Sonografie karotid

Sonografie karotid
Jedná se o ultrazvukové vyšetření krčních tepen, které se provádí při podezření na jejich zúžení nebo uzávěru. Tyto tepny zásobují mozek okysličenou krví a mají tak zásadní vliv na jeho normální funkci. Špatná průchodnost tepen se může projevit závratí, bolestí hlavy, poruchami vědomí nebo myšlení. Indikováno je preventivně u osob s vysokým krevním tlakem a vysoko hladinou cholesterolu. UZ karotid lékař provádí také po prodělané mozkové mrtvici.

Vyšetření se provádí v leže, kdy lékař pohybuje sondou na krku. Pro lepší kontakt sondy s kůží se používají speciální gely. Vyšetření je bezbolestné a není potřeba se na něj speciálně připravovat.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít