Mediclinic
left right

Radonové lázně Jáchymov

Radonové lázně Jáchymov

Jedním z našich partnerů pro oblast lázeňské péče jsou první radonové lázně světa - Léčebné lázně Jáchymov (založeny roku 1906), do kterých jsou indikováni pacienti, které trápí:


  • nemoci pohybového ústrojí
  • nemoci nervové
  • nemoci kožní
  • nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
  • nemoci oběhového ústrojí


Léčba v radonových lázních Jáchymov

Kromě metod fyzikální terapie a odborných rehabilitací je v radonových lázních Jáchymov základem léčba koupelemi v minerální radonové vodě, která je stará 12 – 35 tisíc let. Tato radonová terapie je vysoce účinná právě například při léčbě pohybového ústrojí.

Mezi účinky radonové léčby patří:

  • stimulace regenerace tkání
  • likvidace škodlivých oxidativních stresorů
  • zvyšuje se tvorba hormonů
  • aktivují se všechny složky imunitního systému

Klinické změny nastupují asi 14 dní po ukončení léčby a účinky trvají dalších 4 – 6 týdnů. U chronicky nemocných zlepšení stavu trvá 8-10 měsíců. Optimální doba léčení je 21 dní.

Radon a bezpečnost

Radon (resp. izotop radonu 222) je inertní plyn, který se rozpouští v podzemních pramenech. Je zdrojem měkkého ionizujícího záření alfa, jehož částice při koupeli působí na tělesný povrch. Během lázeňského pobytu se pak nastartují léčivé procesy.

Léčba probíhá vždy pod dohledem lékaře a je naprosto bezpečná, což dokládá i Certifikát Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, jehož jsou Léčebné lázně Jáchymov držitelem.

Více o léčbě radonem naleznete zde.


Radonové lázně Jáchymov nabízí unikátní léčebné možnosti, proto neváhejte a zeptejte se na možnosti léčby svého praktického lékaře v síti MediClinic.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Created by inCUBE

Vážení pacienti,

blíží se doba dovolených, informace o dovolených, zástupech a také úpravách ordinačních hodin v době prázdnin najdete na našich webových stránkách u konkrétní ordinace nebo také v naší aplikaci.

 Prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinací ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít