Mediclinic
left right

Radonové lázně Jáchymov

Radonové lázně Jáchymov

Jedním z našich partnerů pro oblast lázeňské péče jsou první radonové lázně světa - Léčebné lázně Jáchymov (založeny roku 1906), do kterých jsou indikováni pacienti, které trápí:


  • nemoci pohybového ústrojí
  • nemoci nervové
  • nemoci kožní
  • nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
  • nemoci oběhového ústrojí


Léčba v radonových lázních Jáchymov

Kromě metod fyzikální terapie a odborných rehabilitací je v radonových lázních Jáchymov základem léčba koupelemi v minerální radonové vodě, která je stará 12 – 35 tisíc let. Tato radonová terapie je vysoce účinná právě například při léčbě pohybového ústrojí.

Mezi účinky radonové léčby patří:

  • stimulace regenerace tkání
  • likvidace škodlivých oxidativních stresorů
  • zvyšuje se tvorba hormonů
  • aktivují se všechny složky imunitního systému

Klinické změny nastupují asi 14 dní po ukončení léčby a účinky trvají dalších 4 – 6 týdnů. U chronicky nemocných zlepšení stavu trvá 8-10 měsíců. Optimální doba léčení je 21 dní.

Radon a bezpečnost

Radon (resp. izotop radonu 222) je inertní plyn, který se rozpouští v podzemních pramenech. Je zdrojem měkkého ionizujícího záření alfa, jehož částice při koupeli působí na tělesný povrch. Během lázeňského pobytu se pak nastartují léčivé procesy.

Léčba probíhá vždy pod dohledem lékaře a je naprosto bezpečná, což dokládá i Certifikát Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, jehož jsou Léčebné lázně Jáchymov držitelem.

Více o léčbě radonem naleznete na:

http://www.laznejachymov.cz/cim-lecime/
http://www.laznejachymov.cz/Public/Files/prospekty/CZ/RadonCZ.pdf

Radonové lázně Jáchymov nabízí unikátní léčebné možnosti, proto neváhejte a zeptejte se na možnosti léčby svého praktického lékaře v síti MediClinic.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. S ohledem na aktuální epidemickou situaci se může měnit rozložení ordinačních hodin, sledujte proto průběžně naše webové stránky. Bližší informace najdete v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

od pondělí 1. 3. 2021 se naši praktiční lékaři zapojují do očkování proti covid-19. V případě, že preferujete očkování u svého praktického lékaře místo v očkovacím centru, pak je možné se u lékaře přihlásit. Jedná se o věkovou skupinu pacientů 70+, pacienty ve věkové skupině 80+, pokud ještě nejsou naočkováni. Bližší informace najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít