Mediclinic
left right

Očkování proti tetanu

Očkování proti tetanu

Tetanus (neboli strnutí šíje) je infekční onemocnění, které je způsobeno bakterií Clostridium tetani. Spory bakterie se nacházejí především v půdě a jsou běžně přítomny ve stolici hospodářských či jiných zvířat. V půdě přetrvávají řadu let. Bakterie se dostává do těla např. i malou rankou na kůži.

Onemocnění se projevuje svalovými křečemi a ztrátou koordinace svalových pohybů. Ochabnutí dýchacích svalů je ohrožující a může vést až k udušení postiženého.

Očkování proti tetanu patří mezi povinná očkování pro dospělé i děti, je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Děti jsou očkovány s dalšími onemocněními kombinovanou vakcínou, pro zachování imunity je v dospělosti potřebné pravidelné přeočkování v rozmezí 10 - 15 let.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2022 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte nejlépe PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Informace o ordinačních hodinách Vašeho lékaře a provozu ordinace najdete na webových stránkách v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

Naši praktiční lékaři jsou zapojeni do očkování proti covid-19. Bližší informace najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít