Mediclinic
left right

Očkování proti tetanu

Očkování proti tetanu

Tetanus (neboli strnutí šíje) je infekční onemocnění, které je způsobeno bakterií Clostridium tetani. Spory bakterie se nacházejí především v půdě a jsou běžně přítomny ve stolici hospodářských či jiných zvířat. V půdě přetrvávají řadu let. Bakterie se dostává do těla už i malou rankou.

Onemocnění je závažné, projevuje se svalovými křečemi, které jsou velmi bolestivé, a ztrátou koordinace svalových pohybů. Pacient je ohrožen ochabnutím dýchacích svalů či selháním srdce. 

Očkování proti tetanu patří mezi základní pravidelná (povinná) očkování pro dospělé i děti, je hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Děti jsou očkovány s dalšími onemocněními kombinovanou vakcínou, pro zachování imunity je v dospělosti potřebné pravidelné přeočkování v rozmezí 10 - 15 let.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Created by inCUBE

Vážení pacienti,

blíží se doba dovolených, informace o dovolených, zástupech a také úpravách ordinačních hodin v době prázdnin najdete na našich webových stránkách u konkrétní ordinace nebo také v naší aplikaci.

 Prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinací ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít