Mediclinic
left right

Očkování proti virové hepatitidě

Virová hepatitida je infekční onemocnění, při kterém jsou napadena játra virem hepatitidy typu A, B, C, D, E nebo G. Tyto viry způsobují vážná onemocnění jater. V České republice se typy D, E a G téměř nevyskytují. Nejčastěji se u české populace vyskytuje virová hepatitida A. Účinnou ochranou je očkování, které je doporučováno jako prevence před cestou do zahraničí, ale i po tuzemsku.

Žloutenka typu A se vyskytuje po celém světě. Po epidemii v roce 2008 v České republice se virus žloutenky neustále vyskytuje v naší populaci. Onemocnění se šíří fekálně-orální cestou (proto se jí často říká „nemoc špinavých rukou”). Zdrojem nákazy je kontakt s nemocným člověkem v inkubační době nebo například znečištěné ruce, kontaminovaná voda a nedostatečně tepelně upravené potraviny.

Onemocnění se zpočátku projevuje chřipkovými příznaky, později se objevuje tmavá moč a světlá stolice. Nejčastěji pacienty přivede k lékaři žluté zbarvení kůže a bělma očí.

Podrobné informace k onemocnění a prevenci v podobě očkování získáte u svého lékaře ze sítě MediClinic.

Využijte nabídky příspěvků zdravotních pojišťoven na očkování proti hepatitidě.

Příspěvky zdravotních pojišťoven na očkování dospělých
Příspěvky zdravotních pojišťoven na očkování dětíInformujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít