Mediclinic
left right

Co je domácí zdravotní péče

Domácí péče je od roku 1990 nedílnou součástí moderního systému zdravotní péče v České republice. 

Její vývoj zaznamenal úspěch díky svému akcentu na lidskost, kvalitu a efektivitu péče. Posláním domácí péče je zajistit ve vlastním sociálním prostředí klienta takový rozsah a kvalitu potřebné zdravotní péče, aby k hospitalizaci klienta docházelo jen, když je to nezbytně nutné.

Nárok na její poskytování má každý občan České republiky, jehož ošetřující lékař po zhodnocení celkového zdravotního stavu rozhodne o poskytování domácí péče.

Ošetřujícím lékařem je zejména praktický lékař,který působí v primární péči. Domácí péči může indikovat i odborný lékař, který o Vás pečuje v průběhu hospitalizace,ale pouze po dobu 14 kalendářních dnů po propuštění z lůžkového zařízení.

Domácí péče je hrazena z fondu zdravotního pojištění v maximální frekvenci 3x1hodina odborné péče denně. Jedná se o dostatečný časový rozsah,ve kterém mohou poskytovatelé domácí zdravotní péče bezpečně zvládat i velice náročné stavy klientů.

Na základě rozhodnutí ošetřujících lékařů je poskytována domácí péče každoročně statisícům klientů všech věkových, indikačních i diagnostických skupin. Obvykle se jedná o ty klienty, kteří by bez existence domácí péče byli hospitalizováni.


Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Created by inCUBE

Vážení pacienti,

blíží se doba dovolených, informace o dovolených, zástupech a také úpravách ordinačních hodin v době prázdnin najdete na našich webových stránkách u konkrétní ordinace nebo také v naší aplikaci.

 Prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinací ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít