Mediclinic
left right

Očkování proti HPV

Očkování proti HPV pro dívky a chlapce

Lidský papilomavirus (zkratka HPV) pochází z anglického označení human papilloma virus. Jedná se o vir, který napadá buňky lidské pokožky a sliznic. Přenos probíhá zejména pohlavním stykem nebo přenosem z rukou či úst na pohlavní orgány. Jedná se o celosvětově nejrozšířenější sexuálně přenosnou infekci, která může postihnout ženy i muže.

Vir vyvolává vznik genitálních (tzv. kondylomů) a análních bradavic u žen i mužů. U žen způsobuje přednádorové změny a rakovinu děložního čípku. Dále může být HPV infekce přítomna v nádorech vulvy, vaginy, karcinomu konečníku, karcinomu penisu a karcinomu krku.

Díky očkování je možné tomuto onemocnění předcházet. Pro zlepšení prevence doporučují odborníci nechat očkovat proti lidským papilomavirům dívky i chlapce. Muže vakcína ochrání nejen před dalšími druhy rakoviny, kterou způsobují právě papilomaviry, ale také zabrání tomu, aby se stal přenašečem.

Očkování proti HPV virům je od 1. 1. 2022 plně hrazeno zdravotními pojišťovnami dívkám i chlapcům ve věku 13 let.

V ostatních případech můžete využít nabídky příspěvků zdravotních pojišťoven na očkován proti HPV virům. Podrobnější informace o příspěvcích jednotlivých pojišťoven na očkování proti HPV virům naleznete zde: Příspěvky zdravotních pojišťoven na očkování dětí


Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2023 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, abyste v případě respiračního onemocnění vstupovali do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít