Mediclinic
left right

Jak probíhá vstupní prohlídka

Jak probíhá vstupní prohlídka
K novému praktickému lékaři pro dospělé se můžete zaregistrovat nejdříve po uplynutí 3 měsíců, což jde lhůta daná zákonem.
U praktického lékaře pro děti a dorost platí tato lhůta také s výjimkou novorozenců, kteří se mohou přeregistrovat kdykoliv, pokud jim je méně jak 6 měsíců.

Při první návštěvě nového praktického lékaře pro dospělé byste měli absolvovat vstupní lékařskou prohlídku.

Účelem této prohlídky je zjistit, jaký je Váš aktuální zdravotní stav a seznámení lékaře s Vaší rodinnou anamnézou, prodělanými nemocemi a úrazy.

Při vstupní lékařské prohlídce se, kromě celkového vyšetření Vašeho zdravotního stavu, kontroluje také poslední očkování, provádí se vyšetření moči, zraku, sluchu, měření hmotnosti, krevního tlaku, případně natočení a popis EKG. Součástí prohlídky je odběr krve, který se provádí buď v ambulanci, nebo v odběrovém místě, které Vám lékař doporučí.

Ke vstupnímu vyšetření se, prosím, dostavte v určený čas, nalačno (po domluvě s lékařem) a s lahvičkou ranní moči (do vymyté nádoby). Vezměte si, prosím, kartičku pojištěnce, dosavadní zdravotní dokumentaci nebo lékařské zprávy (pokud máte), očkovací průkaz (pokud máte). S sebou si vezměte také zdravotní pomůcky, které používáte (brýle, naslouchátko…). Jelikož vstupní prohlídka trvá delší dobu, je důležité, abyste si vyhradili časovou rezervu.

V ideálním případě je vhodné podepsat u našeho lékaře před preventivní prohlídkou registrační formulář, na jehož základě si vyžádá výpis z Vaší zdravotní dokumentace a současně proběhne odregistrace od Vašeho bývalého praktického lékaře.

Máte dotazy? Bez váhání volejte na 844 300 100 nebo pište na info@mediclinic.cz.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít