Mediclinic

Preventivní lékařské prohlídky dětí

Preventivní lékařské prohlídky dětí jsou důležitým faktorem primární péče. Lékař při těchto prohlídkách sleduje zdravý vývoj Vašeho dítěte od narození do jeho přeregistrace k praktickému lékaři pro dospělé, která musí proběhnout nejpozději do dovršení 19 let. Součástí preventivních lékařských prohlídek dětí jsou vždy fyzikální vyšetření, doplňování povinných i nepovinných očkování a různá speciální vyšetření vztahující se k věku dítěte. V případě nálezů, či podezření na odchylky od běžného stavu, Vám pediatr doporučí další specializovaná vyšetření, k odhalení jejich příčin. Je proto nesmírně důležité dodržovat plánované prohlídky, které mohou včas upozornit na vznikající problémy a zvýšit tak možnost úspěšné léčby. Děti do 18 let věku absolvují celkem 10 preventivních lékařských prohlídek, poté se cyklus stabilizuje na dvouletých intervalech.

Uvedené informace jsou upraveny a zkráceny. Kompletní znění obsahu preventivních prohlídek je pevně ukotveno ve vyhlášce o preventivních prohlídkách č. 70/2012 Sb., ve znění pozdějších předpisů.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Od 1. 9. 2020 je možný vstup do čekárny a ordinace pouze s rouškou. 

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít