Mediclinic

Elektroléčebné procedury

Elektroléčebné procedury

Jsou léčebné metody, které využívají k terapii působení různých druhů elektrického proudu (proudy o různých frekvencích a různé intenzitě). Zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí svalů nebo je naopak posilují. Působí také proti bolesti a zánětu.

Druhy elektroléčby:
Pulzní magnetoterapie – Procedura využívá účinků magnetického pole, které mají příznivý dopad na fyziologické procesy v lidském těle. Tato terapie se používá k léčbě poruch pohybového aparátu. Ošetřovaná končetina se umístí do prstence, ve kterém na ni působí magnetické pole.

Krátkovlnná diatermie – Při této terapii je využívána vysokofrekvenční energie, jejíž schopností je pronikat hluboko do tkání a svalů, které vnitřně prohřívá a prokrvuje, aniž by došlo k oteplení povrchu. Toto hloubkové zahřívání má za následek lepší prokrvení a lepší látkovou výměnu a celkově zvyšuje obranyschopnost organismu.

Diadynamické proudy – Procedura využívá střídavé nízkofrekvenční proudy o frekvenci 0-1 kHz. Díky těmto proudům dochází k rozšíření kapilár, čímž se zvýší prokrvení v léčené oblasti.

Mezi elektroléčby patří například také: biostimulace, vakuová terapie, čtyřkomorová lázeň a další.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Prosíme, nezapomínejte na roušky, vstup do ordinace je možný pouze s rouškou.

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít