Mediclinic
left right

Domácí zdravotní péče

Domácí zdravotní péče je služba pro pacienty všech věkových kategorií a je plně hrazena ze zdravotního pojištění 

Tato služba je určena pro pacienty s různými diagnózami, a to při akutních i chronických onemocněních, kde není nutná hospitalizace pacienta. Doba hospitalizace se díky této službě může naopak výrazně zkrátit nebo eliminovat úplně. Kvalifikovaná ošetřovatelská péče o nemocného v jeho vlastním sociálním prostředí významně přispívá k rychlejší rekonvalescenci.

Péči indikuje praktik nebo ošetřující lékař při hospitalizaci

Protože jsou služby domácí zdravotní péče plně hrazené ze zdravotního pojištění, jsou jasně definované a je potřebná indikace ošetřujícího praktického lékaře. Péči může indikovat také specialista nebo ošetřující lékař lůžkového zařízení při hospitalizaci, ale pouze po dobu 14 dnů po propuštění z lůžkového zařízení. Agentury domácí zdravotní péče mohou oslovit rodinní příslušníci pacientů. Ucházet se může i samotný pacient. Péči poskytujeme 7 dní v týdnu, dle aktuálního stavu pacienta.

Všeobecné sestry vykonávají pouze odborné zdravotní výkony

V rámci této služby jsou poskytovány zdravotní úkony, jako jsou převazy ran, ošetřovatelská rehabilitace, prevence imobilizačního syndromu, nácvik chůze v rámci bytu, aplikace injekcí, infúzí a inzulinu, odběry biologického materiálu (krve, moči), prevence a léčba proleženin, péče o stomie a měření fyziologických funkcí. Všeobecné sestry vykonávají pouze odborné zdravotní výkony v domácím prostředí a nepečují o pacienta v širším smyslu. Pokud pacient potřebuje pomoc v oblasti pečovatelské péče (např. nákupy, úklid, vaření, osobní hygiena), musí se obrátit na poskytovatele pečovatelských služeb.

MediClinic a.s. je aktivní také jako poskytovatel DOMÁCÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE a je mateřskou společností dvou agentur, a to GERIA spol. s. r. o. a DIANA domácí péče s.r.o., které poskytují tyto služby v lokalitách Praha, Brno, okres Třebíč a Svitavy.

PRAHA - 257 324 001                                     SVITAVY -  736 764 148

TŘEBÍČ - 568 808 227                                     BRNO - 776 270 055

www.geria.cz
www.domacipece-diana.cz

Autor: Ing. Jakub Zahradníček

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli nejsou dostupné, aktuálně není k dispozici ani vakcína Adacel Polio.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít