Mediclinic

Koronavirus 2019-nCoV

Vážené dámy, vážení pánové,

rádi bychom Vás informovali o situaci, která se týká aktuálního výskytu koronaviru 2019-nCoV (COVID-19). 

Aktualizované informace Ministerstva zdravotnictví ČR najdete zde.

Od úterý 31. března 2020 od 00.00 hod platí, že všem občanům České republiky a cizincům s povoleným pobytem na území České republiky nad 90 dnů bude povinně nařízena domácí karanténa po dobu 14 dnů po návratu na území České republiky bez ohledu na zemi, ze které se vracejí.

Bezprostředně po svém návratu tuto informaci oznamte svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu. Lékař rozhodne o POVINNÉ KARANTÉNĚ v délce 14 dní.

O nařízení karantény v případě Vašeho kontaktu s nakaženým bude dle informace hygienické stanice rozhodovat také praktický lékař. Pokud již jste v povinné karanténě a sledujete na sobě příznaky onemocnění covid-19, obraťte se na příslušnou hygienickou stanici či svého ošetřujícího lékaře. Obrátit se můžete také na novou informační linku  1212 - celorepublikový informační servis pro koronavirus.

Kontakty na krajské hygienické stanice zde.

Máte dotazy k testování? 
Kdy se nechat testovat, kde se nechat testovat? Bližší informace najdete zde.

Informace k pracovněprávním souvislostem najdete zde. Potvrzení pro OČR vystavuje škola, nikoliv lékař.

Přenos onemocnění: z člověka na člověka po úzkém kontaktu, který trvá delší dobu. Jedná se o tzv. kapénkovou infekci, která je přenášena vzduchem. Zasahuje nejčastěji sliznice horních a dolních dýchacích cest.
Inkubační doba: týden až čtrnáct dní.
Příznaky onemocnění: kašel, dušnost, horečka nad 38 °C

Je důležité dodržovat pravidla respirační hygieny, často a pečlivě si mýt ruce mýdlem a vodou, dodržovat odstup od ostatních osob alespoň 1,5 m.
Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

provoz ordinací je v současné době limitován nedostatkem ochranných prostředků, proto ordinace fungují v nouzovém režimu. PROSÍME, LÉKAŘE NAVŠTIVTE VÝHRADNĚ PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ. Bližší informace najdete zde.

Platí nařízení o POVINNÉ KARANTÉNĚ pro všechny, kteří se vrátili ze zahraničí a pro ty, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou. Bližší informace najdete zde. Pokud jste v povinné karanténě a sledujete na sobě příznaky onemocnění covid-19, kontaktujte příslušnou hygienickou stanici nebo linku 112. Nově funguje linka 1212, celorepublikový informační servis pro koronavirus.

Děkujeme MediClinic


zavřít