Mediclinic
left right

Uzavření ordinací na podporu Sdružení praktických lékařů ČR

Vážení pacienti,

na podporu oprávněných požadavků Sdružení praktických lékařů ČR symbolicky uzavřeme všechny naše ordinace praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost. Každá z těchto našich ordinací ukončí ve středu 18. 10. 2017 svůj provoz o hodinu dříve, než jsou standardní ordinační hodiny.

Tuto symbolickou formu podpory volíme, abychom z Vás nedělali rukojmí k prosazování našich oprávněných požadavků vůči Ministerstvu zdravotnictví.

Náš protest nemíří proti elektronickému receptu ani elektronické evidenci tržeb. Zásadně ale nesouhlasíme s dlouhodobým a opakovaným finančním protěžováním péče v nemocnicích. Souhlasíme, že je třeba mít skvělé a erudované týmy na centrálních pracovištích. Tato plošná podpora ale jen uměle udržuje při životě nemocnice, které si to nezaslouží.

Naproti tomu Ministerstvo zcela přehlíží stárnutí praktických lékařů, neumí finančně podpořit udržení ordinací v pohraničních regionech a řadou nesmyslných vyhlášek bere praktickým lékařům jejich kompetence.

Nulová valorizace úhrad za zdravotní péči praktických lékařů působí vedle zvyšování úhrad nemocnicím a populistického zvyšování mezd státním zaměstnancům a především úředníkům minimálně jako nedocenění významu této lidem nejbližší zdravotní péče. Věříme, že náš hlas bude touto formou slyšet a nové politické vedení Ministerstva začne klást na rozvoj praktické medicíny podobný důraz, jako je tomu ve vyspělých zemích EU.

Za představenstvo a akcionáře, MUDr. Eduard Bláha.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2021 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte nejlépe PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Informace o ordinačních hodinách Vašeho lékaře najdete na webu v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

Naši praktiční lékaři jsou zapojeni do očkování proti covid-19. Bližší informace najdete zde.

Certifikáty o očkování proti COVID 19 a potvrzení o provedeném testu si můžete stáhnout na webových stránkách: www.ocko.uzis.cz

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít