Mediclinic
left right

01. 01. 2023

Novela vyhlášky PLS - účinnost od 1. 1. 2023

Vážení klienti,

dne od 01. 01. 2023 vešla v účinnost vyhláška č. 452/2022 Sb. o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče, kterou se mění vyhláška č. 79/2013 Sb. o pracovnělékařských službách a některých druzích posudkové péče.

Níže poukazujeme na výčet hlavních změn vyhlášky:
  • Periodické prohlídky pro kategorii 1 a 2 budou pouze na žádost zaměstnavatele či zaměstnance. Povinnost provádět tyto prohlídky odpadá.
  • Pokud zaměstnanec vykonává práci, jehož součástí je profesní riziko, je periodická prohlídka vyžadována.
  • Periodické prohlídky se také vyžadují u prací na dohodu, jsou-li v profesním riziku.
  • Povinnost provést dohled na pracovišti je nejméně jedenkrát za 3 roky u kategorií 2R, 3 a 4, nebo jde-li o profesní riziko. Dále jak u kategorií 1 a 2 je dohled na pracovišti prováděn na žádost zaměstnavatele, nebo na vyžádání poskytovatele pracovnělékařských služeb.
  • Dohled na pracovišti u kategorie 1 a 2 se provádí pouze, pokud tak stanoví zaměstnavatel či na žádost poskytovatele PLS.
  • Dále je z profesních rizik vyřazen tzv. „řidič referent“, práce ve školách a školských zařízeních, činnosti epidemiologicky závažné, hlasová zátěž.
  • Žádost o PLS prohlídku musí obsahovat konkrétní pracovní činnosti a režim pracovní doby. 

Znění vyhlášky k prostudování jejich změn naleznete zde

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit v pracovních dnech na tel. čísle 549 121 549 nebo na e-mailové adrese: obchod@mediclinic.cz. Vašim dotazům se budeme věnovat hned, jakmile to bude možné. 

Oddělení PLS

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít