Mediclinic
left right

09. 10. 2017

Protestní akce Pohřeb primární péče

Vážení pacienti, jsme nuceni Vás informovat, že společnost Mediclinic a.s. se připojila k protestní akci pořádané Sdružením praktických lékařů a ambulantních specialistů z důvodů hromadících se problémů v segmentu primární péče:
  1. Trvalé neplnění slíbeného rozšiřování kompetencí praktických lékařů, např. předepisováním léků, které potřebujete.
  2. Nesplnění slibu ministerstva z roku 2016 o dorovnání dluhu. Naopak, ministerstvo pro rok 2018 navrhuje úhrady pro praktické lékaře snížit.
  3. Problémy ambulantního sektoru dlouhodobě zůstávají ze strany MZČR neřešeny. Do žádného sektoru primární péče se v roce 2018 nedostane více než 3 % z plánovaného rozpočtového navýšení 15 mld. Kč. Většina peněz směřuje do nemocnic.
  4. Dlouhodobé upřednostňování lůžkových zařízení ze strany MZČR před ambulancemi primární péče.

Protestní akce bude probíhat 10.10. 2017 a zároveň dojde k vyvěšení informačního letáku – „Pohřeb primární péče“ ve všech ordinacích MediClinic. Ordinační hodiny pro veřejnost zůstávají nezměněné a nijak není dotčen chod ordinace.

V ordinacích praktických lékařů pro dospělé a praktických lékařů pro děti a dorost naleznete ještě jeden informační leták – PROTEST 2017, na kterém jsou vypsány zásadní body, které vedou sdružení praktických lékařů a ambulantních specialistů k této protestní akci.

Věříme, že pochopíte důvody, které nás vedou k podpoře této akce. MediClinic má zájem zachovat co nejvíce dostupnou péči pro své pacienty, a proto je nutné, abychom se ohradili vůči současné situaci ve zdravotnictví a zároveň učinili maximum pro zajištění dostupné zdravotní péče.

Pohřební parte naleznete zde.
Protestní leták je ke stažení zde.

Vedení společnosti.


Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít