Mediclinic
left right

MUDr. Janík Karel

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Janík Karel

Lékař ordinace MUDr. Janík Karel

Medailonek
 Solanská Lenka

Sestra ordinace Solanská Lenka

Medailonek
Tel:
+420 571 645 344
Email:
praktik1-HorniBecva@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti, ve dnech 22. - 26. 7. 2024 neordinujeme. Zástup pro akutní pacienty MUDr. Eva Novosadová, Dolní Bečva 577, Tel: 777 574 318. Děkujeme za pochopení.

Vážení pacienti, ve dnech 19. - 30. 8. 2024 neordinujeme. Zástup pro akutní pacienty MUDr. Eva Novosadová, Dolní Bečva 577, Tel: 777 574 318. Děkujeme za pochopení.

Ordinační hodiny

 • Po Ambulance 07.00 - 13.00 Ambulance 14.00 - 17.00 Pro objednané 17.00 - 18.00
 • Út Ambulance 06.30 - 13.00 Návštěvní služba 13.00 - 14.00
 • St Ambulance 06.30 - 13.00 Návštěvní služba 13.00 - 14.00
 • Čt Ambulance 06.30 - 13.00 Návštěvní služba 13.00 - 14.00
 • Ambulance 07.00 - 13.00 Návštěvní služba 13.00 - 14.00

Adresa ordinace

 • Horní Bečva 655
  756 57 Horní Bečva
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • P Snadné
  parkování
 • Ordinace
  v patře
 • Wi-Fi
  připojení
 • Možnost platit kartou
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma +jistota +diskrétnost +pohodlí Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda

Žádost k registraci do ordinace

 • 1 Vyplňte registrační formulář
 • 2 Telefonicky vám potvrdíme termín
 • 3 Osobně navštivte ordinaci

Registrace k lékaři proběhne až po osobní návštěvě ordinace a vyplnění tištěného registračního lístku. Vyplnění tohoto formuláře je tedy nezávazné a neznamená automatickou registraci k příslušnému lékaři. O konečné registraci pacienta rozhoduje vždy lékař ordinace.

Zvolenou ordinaci MediClinic můžete kontaktovat také telefonicky.

? Číslo na průkazu zdravotního pojištění.
(6 Číslo pojištěnce)

Položky označené * jsou povinné

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

Měření glykovaného hemoglobinu

Měření glykovaného hemoglobinu
Glykovaný hemoglobin, neboli také „dlouhý cukr“ je látka, díky které jsme schopni měřit průměrnou hladinu cukru v krvi za delší časové období (4-6 týdnů). Na rozdíl od domácího měření, které sdělí pouze okamžitý stav, díky vyšetření glykovaného hemoglobinu HbA1c v naší ambulanci, jsme schopni zhodnotit průběh onemocnění cukrovkou, případně riziko jejího vzniku. Výsledku tohoto vyšetření jsou lékaři k dipozici okamžitě.zavřít

Léčebný ultrazvuk

Léčebný ultrazvuk

Léčebný ultrazvuk pomocí mechanického vlnění tvorbou tepla v tkáních, čímž výrazně pomáhá v regeneraci postižených tkání. Díky zvýšenému prokrvení postiženého místa uvolňuje svalové napětí, zlepšuje hybnost kloubů a přispívá k celkovému rychlejšímu hojení.

Léčebný ultrazvuk používáme při poúrazových stavech, svalových a kloubních obtížích.
zavřít

Mobilizační techniky páteře

Mobilizační techniky páteře

Tato metoda nám umožňuje vrátit bezbolestně obratel do správné polohy a poskytnout tak pacientovi okamžitou úlevu. Odstraňuje dlouhodobé bolesti v hlavy, zad, šíje a hrudníku a funkční blokády v oblasti páteře.
zavřít

MUDr. Janík Karel medailonek

Pan doktor Janík vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, atestoval z všeobecného lékařství II. stupně a interního lékařství I. stupně. Pravidelně se účastní odborných lékařských konferencí a kurzů. Absolvoval např. kurz organizace a řízení zdravotnictví, kurz základů fyzikální léčby apod. V minulosti působil v krajské nemocnici v Ostravě, přes 40 let pracoval jako praktický lékař pro dospělé v Horní Bečvě. Od roku 2010 je zaměstnancem společnosti Mediclinic a.s.
zavřít

Solanská Lenka medailonek

Sestra Solanská vystudovala Střední zdravotnickou školu, absolvovala kurz pro výkon obvodní zdravotní sestry. Pracovala 5 let na interním oddělení nemocnice ve Valašském Meziříčí, od roku 1987 pracuje na obvodním zdravotnickém středisku.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

© copyright MediClinic 2024 Created by inCUBE

Vážení pacienti,

blíží se doba dovolených, informace o dovolených, zástupech a také úpravách ordinačních hodin v době prázdnin najdete na našich webových stránkách u konkrétní ordinace nebo také v naší aplikaci.

 Prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinací ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít