Mediclinic
left right

MUDr. Pulkertová Adéla

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Pulkertová Adéla

Lékař ordinace MUDr. Pulkertová Adéla

Medailonek
 Vokolková Michaela

Sestra ordinace Vokolková Michaela

Medailonek
Tel:
+420 327 512 642
Email:
praktik1-KutnaHora@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti, ve dnech 5. - 16. 8. 2024 neordinujeme, zástup pouze pro akutní pacienty po telefonické domluvě, MUDr. Jana Krejčová, Lorecká 465, Hlouška, 284 01 Kutná Hora, tel: 702 053 322. Děkujeme za pochopení.

Vážení pacienti, ve dnech 26. - 30. 8. 2024 neordinujeme, zástup pouze pro akutní pacienty po telefonické domluvě, MUDr. Jana Krejčová, Lorecká 465, Hlouška, 284 01 Kutná Hora, tel: 702 053 322. Děkujeme za pochopení.

Z kapacitních důvodů momentálně neregistrujeme nové pacienty, děkujeme za pochopení.

Ordinační hodiny

 • Po Odběry 06.30 - 07.00 Ambulance 07.00 - 12.00
 • Út Odběry 06.30 - 07.00 Ambulance 07.00 - 12.00 Pro objednané 15.00 - 18.00
 • St Odběry 06.30 - 07.00 Ambulance 07.00 - 12.00
 • Čt Odběry 06.30 - 07.00 Ambulance 07.00 - 12.00
 • Odběry 06.30 - 07.00 Ambulance 07.00 - 12.00

Adresa ordinace

 • Benešova 97
  284 01 Kutná Hora
 • P Snadné
  parkování
 • Prodloužená
  ordinační doba
 • Bezbariérový
  vstup
 • Oddělené ordinační hodiny pro zdravé a nemocné
 • MHD v dosahu
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma +jistota +diskrétnost +pohodlí Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

Měření glykovaného hemoglobinu

Měření glykovaného hemoglobinu
Glykovaný hemoglobin, neboli také „dlouhý cukr“ je látka, díky které jsme schopni měřit průměrnou hladinu cukru v krvi za delší časové období (4-6 týdnů). Na rozdíl od domácího měření, které sdělí pouze okamžitý stav, díky vyšetření glykovaného hemoglobinu HbA1c v naší ambulanci, jsme schopni zhodnotit průběh onemocnění cukrovkou, případně riziko jejího vzniku. Výsledku tohoto vyšetření jsou lékaři k dipozici okamžitě.zavřít

MUDr. Pulkertová Adéla medailonek

Paní doktorka Pulkertová vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2011 absolvovala základní interní kmen.

V letech 2008 až 2012 vykonávala funkci sekundárního lékaře na klinice hepatogastroenterologie v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, poté pracovala na onkologickém oddělení v oblastní nemocnici v Kolíně.  V období 2017 - 2021 působila v ordinaci praktického lékaře pro dospělé MediClinic v Pečkách.

Ve svém volném čase se věnuje především své rodině, ráda si poslechne hudbu nejen k tanci a zaznamenává okolí prostřednictvím fotoaparátu.

Se svými pacienty se kromě českého jazyka domluví bez problémů i v angličtině.

zavřít

Vokolková Michaela medailonek

Sestřička Vokolková vystudovala obor Všeobecná zdravotní sestra. Poté absolvovala certifikovaný kurz ošetřování ran a kurz katetrizace močového měchýře u mužů.

Po ukončení studia od roku 2006 do roku 2023 pracovala na interním oddělení v Kutné Hoře. Nyní pracuje u společnosti Mediclinic, a. s. v ordinaci praktického doktora pro dospělé.

Mezi její záliby patří četba, cestování, hudba a především rodina.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

© copyright MediClinic 2024 Created by inCUBE

Vážení pacienti,

blíží se doba dovolených, informace o dovolených, zástupech a také úpravách ordinačních hodin v době prázdnin najdete na našich webových stránkách u konkrétní ordinace nebo také v naší aplikaci.

 Prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinací ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít