Mediclinic
left right

Nabídka služeb ordinace

Věnujeme se celému oboru fyzioterapie. Naše služby nabízíme v příjemném, moderně vybaveném prostředí a s dostupnými termíny. Pacientům poskytujeme individuální, profesionální a zároveň lidský přístup podložený praktickými zkušenostmi v oboru. Pro lepší účinnost léčby je vhodné procedury opakovat. V případě dotazů se, prosím, neváhejte obrátit na personál ordinace.

Elektroléčebné procedury

Jedná se o léčebné metody, které využívají k terapii působení různých druhů elektrického proudu (proudy o různých frekvencích a různé intenzitě). Využívají se pro léčbu poruch pohybového aparátu. Zlepšují prokrvení tkání, uvolňují napětí svalů nebo je naopak posilují. Působí proti bolesti a zánětlivým procesům, urychlují procesy hojení.

Účinky a snášenlivost procedur se u jednotlivých pacientů liší, výběr a aplikace konkrétní procedury se proto vždy přizpůsobuje individuálním potřebám pacienta. Pro posouzení účinnosti léčby je nutné nejprve vybrat správnou metodu, tu opakovaně vyzkoušet a pak teprve je možné hodnotit.

Druhy elektroléčby:

Magnetoterapie – fyzioterapeutická metoda využívající pulzní elektromagnetické pole.

Distanční (bezkontaktní) elektroléčba VAS – výhodou této metody je její široké využití.

Ultrazvuk - doporučuje se na různé svalové a kloubní obtíže, poúrazové stavy či degenerativní onemocnění.

Laserová terapie – využívá světlo se specifickým nastavením a poskytuje účinné hojení a ošetření postižených tkání, zejména jizev.

Cvičení na balančních plochách, míčích, rotopedu

Při cvičení na balančních plochách dochází k aktivaci tzv. hlubokého stabilizačního systému, který se podílí na koordinaci celého těla. Hluboký stabilizační systém je tvořen šíjovými a zádovými svaly a pánevním dnem (jsou to svaly, které zajišťují správné držení těla a drží páteř ve správné poloze). Balanční cvičení nám celkově napomáhá ke správnému držení těla, tedy zlepšuje funkci posturálních svalů (svaly zajišťující přímený postoj).

Parafínové zábaly

Parafín je speciální vosk vyznačující se svou vysokou schopností zadržovat teplo, který se používá k léčebným účelům. Aplikace parafínu do hloubky prohřívá a uvolňuje tkáně, zvyšuje prokrvení a zmírňuje bolestivost příslušných oblastí.

Vhodná doba aplikace je zejména v jarních a podzimních měsících roku.

Využití zábalů při:

 • Bolestivých kloubech
 • Artritidě
 • Nemocech pohybového ústrojí.

Léčebná tělesná výchova (kinezioterapie)

V překladu ji lze nazvat léčbou pohybem. Jejím cílem je zmírnit nebo odstranit problémy s pohybovým aparátem, které nevyžadují operační řešení nebo už byly operačně řešeny. Zároveň může sloužit jako prevence vzniku těchto potíží. V praxi se využívají cviky individuálně volené pro potřeby klienta, s přihlédnutím na jeho pracovní a volnočasové aktivity. Důležitou součástí terapie je i srozumitelné vysvětlení, proč je daný cvik z terapeutického hlediska důležitý, případně čemu se vyvarovat.

Kineziologické tejpování

Tejpování pomocí kineziologických tejpů, neboli lepení elastických pásek, je moderní metoda léčby nebo prevence různých onemocnění, většinou akutních nebo chronických onemocnění kloubů a pohybového aparátu. Urychluje také léčbu během rehabilitace.

Použitím kineziotejpů se mimo jiné zlepšuje tok krve a lymfy, čímž se zmenšují otoky a krevní výrony, zlepšuje se funkce svalů a tkání, rychleji se regenerují postižené tkáně.

Správně zvolený a aplikovaný tejp:

 • Tlumí bolesti
 • Posiluje svaly a šlachy
 • Stabilizuje klouby a zároveň podporuje pohyblivost
 • Zvyšuje pružnost kůže a vyhlazuje jizvy
 • Aktivuje krevní oběh
 • Podporuje optimální zapojení svalstva
 • Pomáhá znovu uvést do rovnováhy náš lymfatický systém

Masáže

Poskytujeme masáže zad, šíje, nohou a rukou. Využíváme prvků klasické masáže spolu fyzioterapeutickými technikami. Veškeré procedury vždy provádíme s ohledem na individuální potřeby klienta.

Pozitivní účinky masáží na zdraví:

 • Navození psychické pohody
 • Zlepšení vnímání těla a jeho hranic
 • Redukce a zlepšení následků stresu
 • Lepší kvalita spánku
 • Snížení bolestivosti zejména v oblasti krku a šíje
 • Zlepšení pohyblivosti krční páteře a ramenního kloubu atd.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2023 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Děkujeme za pochopení a ohleduplnost, MediClinic.

zavřít