Mediclinic
left right

Infekční onemocnění u dětí

Při prvních příznacích onemocnění dopřejte dítěti klidový režim, dostatek spánku, tekutiny, podávejte vitamíny, na zvýšenou teplotu antipyretika Paralen či Nurofen. Vyčkejte prosím s návštěvou lékaře 2-3dny od počátku příznaků, pokud je průběh bez teploty můžete vyčkat i déle, běžné onemocnění dýchacích cest trvá 5-7 dní.
Pro Vaši snažší orientaci, níže nabízíme návod k jednotlivým symptomům a doporučené možnosti domácí léčby.

1. Při kašli a rýmě podávejte volně dostupné bylinné přípravky na odkašlání (Prospan, Kaloba, Bronchipret, jitrocelový sirup...atd). Pečujte o horní cesty dýchací podáváním nosních kapek, na ucpaný nos jsou vhodné spraye s mořskou vodou (např. Sterimar na ucpaný nos, Quixx) nebo dětský Olynth, Nasivin či Otrivin...U dětí vyžadujte smrkání, ty co neumí smrkat odsávejte. Nabízejte tekutiny. Zvyšte polohu na spaní, větrejte, vlhčete. Na noc k oplasknutí dýchacích cest je možné podat Fenistil kapičky podle váhy dítěte či jiné antihistaminikum vhodné pro děti podle věku.

2. Při průjmu a zvracení dodržujte dietu, doplňujte tekutiny. Při zvracení doporučujeme chlazený slazený černý čaj po lžičkách, či chlazenou neperlivou minerálku, je možné podávat i rehydratační roztoky volně dostupné v lékárně (Kulíšek, Enhydrol). Při zvracení je možné podat Kinedryl tbl dle váhy a věku. Na průjem doporučujeme probiotika (Enterina, Biopron aj), Smectu či Tasectan duo, černé uhlí a bezmléčnou dietu či mléka bez laktózy (Beba AL 110, Nutrilon low lactose). U kojených dětí pokračujte v kojení, přikládejte častěji, mezi kojením podávejte vodu, čaj či neperlivou minerální vodu.

3. Při bolestech v krku vyčkejte, většinou předchází spuštění rýmy. Při angině bývá horečka, zduřelé uzliny na krku a bolest nepolevuje po celý den. Na virové záněty nosohltanu doporučujeme Virostop spray, Actimaris oropharynx, Angin junior či Strepsils pastilky. Pomůže i Prieznitzův zábal krku, na bolest podávejte Paralen či Nurofen.

Při trvajících obtížích (více jak 2 - 3 dny) či stupňující příznaky onemocnění navštivte ordinaci ve vyhrazených hodinách pro nemocné, bez nutnosti předchozího objednání. V případě akutních obtíží vyžadujeme v čekárně ochranu dýchacích cest u dětí i doprovodu.
Velice děkujeme za pochopení, vážíme si úsudku Vás rodičů a věříme, že vy nejlépe vyhodnotíte, ze znalostí Vašeho dítěte, jak moc je nemocné. Chráníme Vás, Vaše děti a jistě to společně překonáme.
Případně nás neváhejte kontaktovat na WA či mailu k neurgentní konzultaci.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2022 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte nejlépe PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Informace o ordinačních hodinách Vašeho lékaře a provozu ordinace najdete na webových stránkách v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

Naši praktiční lékaři jsou zapojeni do očkování proti covid-19. Bližší informace najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít