Mediclinic
left right

04. 12. 2013

Oznámení o novém vlastníkovi

Investiční skupina Penta dne 27. listopadu 2013 pravomocně uzavřela prodej společnosti MediClinic a.s. Novými 100% majiteli MediClinicu se stali Pavel Vajskebr a Eduard Bláha. MediClinic je jedním z největších soukromých poskytovatelů ambulantní lékařské péče v České republice.

„Prodej společnosti MediClinic je naplňováním naší investiční strategie, která předpokládá postupný odprodej menších firem z portfolia Penty a větší zaměření na projekty s potenciálem vysokého růstu. Pavel Vajskebr a Eduard Bláha jsou osvědčení manažeři, a proto nemáme o další perspektivu MediClinicu obavu,“ řekl Václav Jirků, investiční ředitel Penty.

***

O MediClinicu

Na trhu působí od roku 2008 a poskytuje primární péči i specializovaná lékařská vyšetření ve 140 ordinacích po celé České republice. V roce 2012 dosáhla společnost tržby 233 milionů korun.

O Pentě

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Působí v sektorech private equity a v realitním developmentu. V private equity spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než třicet tisíc lidí a konsolidované příjmy těchto společností dosáhly v roce 2012 výše 4,4 miliardy eur. Penta investuje především do oblastí retailu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v Česku a na Slovensku. Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově.

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli nejsou dostupné, aktuálně není k dispozici ani vakcína Adacel Polio.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít