Mediclinic
left right

MUDr. Faitová Eva

Pracoviště otorinolaryngologie

MUDr. Faitová Eva

Lékař ordinace MUDr. Faitová Eva

Medailonek
 Fuxová Ilona

Sestra ordinace Fuxová Ilona

Medailonek
Tel:
+420 544 528 130
Email:
ORL1-Brno@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti, ve dnech 18. - 22. 10. 2021 MUDr. Faitová neordinuje. Děkujeme za pochopení.

Objednávání pacientů probíhá v ordinačních hodinách. Objednaní pacienti mají přednost, čas se snažíme dodržovat. Objednací doba obvykle není delší než týden. Při akutních bolestivých onemocněních není doporučení OL nutné, pacient bude ošetřen tentýž den. Poslední ošetření 15 min. před koncem ordinační doby.

Ordinační hodiny

 • Po Ambulance 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 15.00
 • Út Ambulance 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 14.00
 • St Ambulance 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 14.30
 • Čt Ambulance 07.00 - 11.30 Ambulance 12.00 - 14.30
 • Ambulance 07.00 - 13.00

Adresa ordinace

Poliklinika Kounicova

 • Kounicova 26
  602 00 Brno
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Lékárna
  v objektu
 • Prodloužená
  ordinační doba
 • Bezbariérový
  vstup
 • Telefonické konzultace
 • MHD v dosahu
 • Možnost platit kartou
 • Objednáváme všechny pacienty
Zobrazit mapu

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.

Audiometrické vyšetření - screening sluchu u dětí

Audiometrické vyšetření - screening sluchu u dětí
Audiometrické vyšetření - screening sluchu je součástí preventivní prohlídky dětí  v 5 letech.
Cílem dětského screeningu sluchu je zachytit možnou poruchu sluchu dítěte před zahájením školní docházky a předejít tak případnému opoždění vývoje komunikačních schopností a školních dovedností dítěte.
Průběh vyšetření - nejprve lékař zjišťuje předešlá onemocnění dítěte a výskyt poruch sluchu v rodině, následně vyšetřuje uši dítěte a odstraňuje ušní maz ze zvukovodů. Vlastní audiometrické vyšetření sluchu je nebolestivá metoda prováděná ve speciální, odhlučněné místnosti. Do sluchátek umístěných na uších dítěte jsou pouštěny tóny definované výšky (frekvence) a hlasitosti (intenzity). Výsledky, jak dítě dané tóny slyší, se zaznamenávají a vyhodnocují. V případě zachycení poruchy sluchu zajistí ORL lékař následnou péči k odstranění poruchy sluchu dítěte.
zavřít

Antigenní testování Covid 19

Antigenní testování Covid 19

Pacientům ordinace i případným zájemců z řad veřejnosti provádíme antigenní testy na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (COVID 19).


zavřít

Audiometrické a tympanometrické vyšetření

Audiometrické a tympanometrické vyšetření
Tympanometrie je vyšetření sluchu, při kterém se měří funkce středního ucha. Při průběhu tohoto vyšetření lékař nejprve prohlédne zevní ucho a bubínek. Poté tympanometrem vyšetří střední ucho. Tympanometr vysílá tón o určité frekvenci, který rozechvěje bubínek. Tón se dál šíří a pacient zaznamená tón. Zbylou část zvuku, kterou tympanometr zachytí, přenese do grafu. Lékař na základě výsledného grafu určí postup léčby nebo další vyšetření.

Audiometrie nebo také vyšetření sluchového prahu je vyšetření, které se provádí za účelem diagnostiky sluchové vady. Vyšetření probíhá ve zvukotěsné místnosti, kde si pacient nasadí sluchátka a následně sestra pouští tóny o různé frekvenci. Pacient ukazuje, v jaký moment daný tón slyší a sestra zaznamenává výsledky do grafu. Výsledná křivka zobrazuje sluchové pole pacienta. Lékař na základě této křivky určí případnou sluchovou vadu.

zavřít

Inhalační terapie

Inhalační terapie
Inhalační terapie se využívá při léčbě chronických onemocnění dýchacího ústrojí, jako jsou například průduškové astma nebo chronické obstrukční plicní nemoci CHOPN a také akutní infekční onemocnění (zápal plic).

Při této terapii se využívá nebulizátoru, který přeměňuje lék do formy mlhy, která je tvořena léčebnou látkou ve formě drobných kapiček. Při inhalaci pronikají tyto kapičky ústní dutinou do průdušnice, průdušek a odtud přímo do plicních sklípků.
zavřít

MUDr. Faitová Eva medailonek

Paní doktorka Faitová absolvovala Lékařskou fakultu UJEP Brno, obor Všeobecné lékařství. Vlastní atestaci v oboru ORL, má osvědčení k výkonu lékařské praxe ORL a specializovanou způsobilost k výkonu zdravotnického povolání lékaře v oboru ORL, vydané MZČR.

Dále absolvovala kurz laserové neinvazivní terapie a v rámci celoživotního vzdělávání se zúčastnila dalších kurzů, zaměřených také na jinou problematiku, než ORL (onkologie, psychologie atd.). Má platný diplom celoživotního vzdělávání ČLK.

V minulosti pracovala 5 let na ORL klinice Fakultní dětské nemocnice v Brně, 10 let v dětské ORL ambulanci polikliniky Brno-město. Od roku 2000 se věnovala práci s dětmi i dospělými na poliklinice Brno-město. Od roku 2009 působí v ORL ambulanci polikliniky v Brně.

Má zájem o umění, přírodu, historii a vědu.

Se svými pacienty se domluví také anglickým, německým, slovenským a ruským jazykem.


zavřít

Fuxová Ilona medailonek

Sestra Fuxová vystudovala Střední zdravotnickou školu, obor všeobecná zdravotní sestra. V roce 2010 úspěšně absolvovala v Brně certifikovaný kurz v audiometrii.

V minulosti pracovala 7 let jako sestra u lůžka na různých odděleních ve FN Hradec Králové. Poté, co se přestěhovala do Brna, pracovala nejprve ve FN U sv. Anny na interním oddělení, později pak v privátní ORL ambulanci. Po mateřské dovolené působila několik let v ordinaci praktického lékaře pro děti a dorost a od roku 2015  pracuje na poliklinice v ORL ambulanci.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

© copyright MediClinic 2021 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte nejlépe PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Informace o ordinačních hodinách Vašeho lékaře najdete na webu v detailu ordinace, kterou navštěvujete.

Vstup do čekárny a ordinace je možný pouze s respirátorem.

Naši praktiční lékaři jsou zapojeni do očkování proti covid-19. Bližší informace najdete zde.

Certifikáty o očkování proti COVID 19 a potvrzení o provedeném testu si můžete stáhnout na webových stránkách: www.ocko.uzis.cz

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít