Mediclinic
left right

Mgr. Roušalová Lenka

Samostatné pracoviště fyzioterapeutů

Mgr. Roušalová Lenka

Lékař ordinace Mgr. Roušalová Lenka

Medailonek
 Palacká Monika DiS.

Sestra ordinace Palacká Monika DiS.

Tel:
+420 371 519 517
Email:
fyzioterapie1-Nepomuk@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti,

dne 5. 6. 2024 neordinujeme z důvodu odstávky elektrické energie.

Děkujeme za pochopení.

Poskytujeme i výkony nehrazené zdravotními pojišťovnami jako klasické masáže, reflexní masáže, míčkování, vířivá koupel končetinová, cvičení pro těhotné a při inkontinenci, léčebná tělesná výchova, posilování na přístroji rotoped, přístrojová lymfatická masáž, ruční lymfatické masáže, Dorneova metoda, Kineziotaping. K objednání potřebujete POUKAZ K REHABILITACI, vyplněný odborným lékařem (ortoped, chirurg, neurolog, praktický lékař). Rehabilitační lékař u nás neordinuje.

Ordinační hodiny

 • Po Ambulance 07.00 - 15.00
 • Út Ambulance 07.00 - 15.00
 • St Ambulance 07.00 - 15.00
 • Čt Ambulance 07.00 - 15.00
 • Ambulance 07.00 - 15.00

Adresa ordinace

Poliklinika Nepomuk

 • Na Vinici III. 487
  335 01 Nepomuk
 • Více lékařských
  oborů v místě
 • Ordinace
  s výtahem
 • P Snadné
  parkování
 • Ordinace
  v patře
 • Bezbariérový
  vstup
 • Wi-Fi
  připojení
 • Lékárna
  v dosahu
Zobrazit mapu

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda

Léčebný ultrazvuk

Léčebný ultrazvuk

Léčebný ultrazvuk pomocí mechanického vlnění tvorbou tepla v tkáních, čímž výrazně pomáhá v regeneraci postižených tkání. Díky zvýšenému prokrvení postiženého místa uvolňuje svalové napětí, zlepšuje hybnost kloubů a přispívá k celkovému rychlejšímu hojení.

Léčebný ultrazvuk používáme při poúrazových stavech, svalových a kloubních obtížích.
zavřít

Magnetoterapie

Magnetoterapie
Magnetoterapie je fyzioterapeutická metoda, která využívá pulsního elektromagnetického pole. Provádí se pomocí válcových nebo plochých aplikátorů.
Má protizánětlivý a protibolestivý účinek, způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Dále slouží k urychlení hojení kostí i měkkých tkání.
zavřít

Léčebná tělesná výchova

Léčebná tělesná výchova
Cílem léčebné tělesné výchovy (LTV) v rehabilitaci je terapie a prevence onemocnění statiky a dynamiky těla. Je určená pro zdravotně oslabené jedince.
zavřít

Měkké mobilizační techniky

Měkké mobilizační techniky

Měkké mobilizační techniky patří mezi prostředky manuální medicíny, kterými ovlivňujeme reflexní změny ve svalech, kůži, podkoží a kloubní blokády s cílem navození rovnováhy pohybového aparátu. Ošetřením funkční poruchy v rámci zřetězení ovlivňujeme i vzdálené části těla. Zaměřují se na ošetření kůže, podkoží, fascií, svalů a jejich úponů. Slouží k uvolnění svalových spasmů a k odstranění tzv. reflexních, obvykle bolestivých změn ve svalech a okolních strukturách. Těmito technikami reflexní cestou nejenom uvolňujeme napětí měkkých tkání, ale i porušenou funkci vnitřních orgánů. Provádí se bez použití masážních emulzí. Tuto terapii nelze zaměňovat s masážními technikami.

Mobilizací páteře, periferních kloubů a žeber nenásilně obnovujeme kloubní vůli i funkční pohyblivost u zablokovaného kloubu. Do mobilizačních technik patří i nácvik automobilizace.
zavřít

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojová lymfodrenáž
Lymfodrenáž je speciální detoxikační léčebná metoda, která pomáhá vyplavovat nahromaděné odpadní látky z těla. Dále podporuje tok lymfy mízním řečištěm, zlepšuje metabolismus a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Využívá se při léčbě lymfedemu.
zavřít

Kineziologické tejpování

Kineziologické tejpování

Tejpování pomocí kineziologických tejpů, neboli lepení elastických pásek, je moderní metoda léčby nebo prevence různých onemocnění – akutních nebo chronických onemocnění kloubů a pohybového aparátu. Urychluje léčbu během rehabilitace, používá se jako terapie při problémech pohybového ústrojí. Použitím kineziotejpů mimo jiné zlepšujeme tok krve a lymfy, čímž zmenšujeme otoky a krevní výrony, dále zlepšujeme funkci svalů a tkání, umožníme rychlejší regeneraci postižených tkání.

Správně zvolený a aplikovaný tejp:

 • Tlumí bolesti
 • Posiluje svaly a šlachy
 • Stabilizuje klouby a zároveň podporuje pohyblivost
 • Zvyšuje pružnost kůže a vyhlazuje jizvy
 • Aktivuje krevní oběh
 • Podporuje optimální zapojení svalstva
 • Pomáhá znovu uvést do rovnováhy náš lymfatický systém
zavřít

Metoda Brunkow

Metoda Brunkow
Tato metoda je založena na cílené aktivaci diagonálních svalových řetězců.
Obsahuje soubor vzpěrných cvičení, která umožňují zlepšení funkce oslabených svalových skupin, posílení a stabilizaci zádových svalů, končetin, a to vše bez negativního vlivu na zatížení kloubů.
Jedná se hlavně o napřímení trupu pomocí aktivního zapojení svalových řetězců spolu s aktivním nastavením rukou v opoře. 
Cílem je zlepšení funkce oslabeného svalstva, stabilizace páteře a končetin, dále nácvik správných pohybových stereotypů, držení těla a odstranění nežádoucích reflexních změn.
zavřít

Mgr. Roušalová Lenka medailonek

Sestra Roušalová vystudovala Vyšší zdravotnickou školu v Plzni - obor diplomovaný fyzioterapeut a dále vystudovala Filosofickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Od roku 1998 průběžně absolvovala mnoho kurzů a seminářů např.: kurz reflexologie, akreditovaný kurz diagnostika a terapie funkčních poruch (manuální terapie) pro fyzioterapeuty, seminář Dornovy metody a Breussovy masáže, certifikovaný kurz Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence, míčková facilitační a mobilizační technika plosky nohy, fyzioterapeutické postupy a metody v těhotenství a po porodu, 1. stupeň Reiki, 2. stupeň Reiki. Po absolutoriu pracovala půl roku v Mariánských Lázních jako fyzioterapeut. Od roku 1997 do roku 2003 působila v nemocnici Stod. Od roku 2005 pracuje na ambulanci rehabilitace v Poliklinice v Nepomuku. Ve svém volném čase se věnuje rodině, turistice, cykloturistice a cestování.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli (Adacel) jsou opět dostupné, o možnosti očkování se informujte u svého praktického lékaře nebo na naší klientské lince. Informace o očkování najdete také v naší aplikaci.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít