Mediclinic

MUDr. Jandová Jaroslava

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Jandová Jaroslava

Lékař ordinace MUDr. Jandová Jaroslava

Medailonek
MUDr. Pulkertová Adéla

Lékař ordinace MUDr. Pulkertová Adéla

Medailonek
 Horynová Šárka

Sestra ordinace Horynová Šárka

Medailonek
 Svobodová Ludmila

Sestra ordinace Svobodová Ludmila

Tel:
+420 321 785 062
Mobil:
+420 321 785 016
Email:
jaroslava.jandova@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

Poznámka

Vážení pacienti, z důvodu naplněné kapacity ordinace již nepřijímáme nové pacienty. Děkujeme za pochopení.

Ordinační hodiny

 • Po 06.30 - 12.00 Ambulance
 • Út 06.30 - 12.00 Ambulance 15.00 - 18.00 Ambulance
 • St 06.30 - 12.00 Ambulance
 • Čt 06.30 - 12.00 Ambulance
 • 06.30 - 12.00 Ambulance

Adresa ordinace

 • Třebízského 292
  289 11 Pečky
 • Prodloužená
  ordinační doba
 • Bezbariérový
  vstup
 • Lékárna
  v dosahu
 • MHD v dosahu
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma +jistota +diskrétnost +pohodlí Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Životní krédo

Nic není problém.

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

Měření glykovaného hemoglobinu

Měření glykovaného hemoglobinu
Glykovaný hemoglobin, neboli také „dlouhý cukr“ je látka, díky které jsme schopni měřit průměrnou hladinu cukru v krvi za delší časové období (4-6 týdnů). Na rozdíl od domácího měření, které sdělí pouze okamžitý stav, díky vyšetření glykovaného hemoglobinu HbA1c v naší ambulanci, jsme schopni zhodnotit průběh onemocnění cukrovkou, případně riziko jejího vzniku. Výsledku tohoto vyšetření jsou lékaři k dipozici okamžitě.zavřít

Pulzní oxymetrie

Pulzní oxymetrie
Pulzní oxymetrie je neinvazivní metoda, která slouží k monitorování kyslíkové saturace. Monitorování kyslíkové saturace zjišťuje, zda je problém s transportem kyslíků do tkání. Zjednodušeně řečeno je to metoda, která nás informuje o okysličení krve vyšetřovaného jedince. Je to důležitý parametr, který se využívá například na jednotkách intenzivní péče, ambulantních pracovištích, operačních sálech, novorozeneckých odděleních, ale i v domácí péči. K vyšetření se používá přístroj, označovaný jako pulzní oxymetr. Jde o malý přístroj, jehož součástí je speciální senzor, který se připne na některou z okrajových částí těla (nejčastěji na některý z prstů ruky, nebo ušní lalůček). Principem vyšetření je vysílání úzkého infračerveného a červeného paprsku světla skrz tkáň. Senzor zjišťuje průchodnost paprsku skrz prokrvenou tkáň. Výsledné hodnoty se v přístroji propočítají a získáme saturaci hemoglobinu kyslíkem. Saturace znamená, kolik procent molekul hemoglobinu z celkového počtu nese kyslík. Při snížené saturaci hemoglobinu jde tedy o nedostatek kyslíku v krvi. Normální saturace u dospělého člověka se obvykle pohybuje mezi 95 – 100%.
zavřít

MUDr. Jandová Jaroslava medailonek

Po absolvování Střední zdravotnické školy v Praze vystudovala paní doktorka Jandová Fakultu všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze a dále získala atestaci I. stupně ze všeobecného lékařství.

V průběhu své praxe pracovala jako sálová sestra ve FN Královské Vinohrady a následně jako závodní lékař v ČKD Hořovice a obvodní lékař v Hradci Králové. Od roku 1989 působí jako praktický lékař v Pečkách, od 1. 6. 2017 je součástí sítě MediClinic.

Ve volném čase chodí paní doktorka ráda do přírody a stará se o zahradu.

Se svými pacienty se domluví také v ruském jazyce.

zavřít

MUDr. Pulkertová Adéla medailonek

Paní doktorka Pulkertová vystudovala 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a v roce 2011 absolvovala základní interní kmen.

V letech 2008 až 2012 vykonávala funkci sekundárního lékaře na klinice hepatogastroenterologie v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze, poté pracovala na onkologickém oddělení v oblastní nemocnici v Kolíně.  Od roku 2017 je praktickým lékařem pro dospělé v Pečkách.

Ve svém volném čase se věnuje především své rodině, ráda si poslechne hudbu nejen k tanci a zaznamenává okolí prostřednictvím fotoaparátu.

Se svými pacienty se kromě českého jazyka domluví bez problémů i v angličtině.

zavřít

Horynová Šárka medailonek

Sestra Horynová vystudovala Střední zdravotnickou školu v Kolíně.

Poté pracovala jako zdravotní sestra v Lázních Poděbrady a od roku 1995 působí jako sestra v ambulanci obvodního lékaře v Pečkách.

Ve svém volném čase se věnuje především rodině, stará se o zahradu a ráda jezdí na kole.

zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

ordinaci navštivte PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ s lékařem, striktně rozdělujeme ordinační hodiny pro zdravé a nemocné pacienty. Bližší informace najdete zde.

Od 1. 9. 2020 je možný vstup do čekárny a ordinace pouze s rouškou. 

Důležité kontakty a odkazy najdete zde.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.
zavřít