Mediclinic
left right

MUDr. Martoníková Klára

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Martoníková Klára

Lékař ordinace MUDr. Martoníková Klára

 Vachelová Markéta

Sestra ordinace Vachelová Markéta

Tel:
+420 272 919 634
Email:
praktik2-Praha@ordinace.mediclinic.cz

i Aktuality a zprávy z ordinace

Vážení pacienti, ve dnech 3. - 4. 4. + 8. - 10. 4. 2023 neordinujeme. Zdravotní sestra je v ordinaci přítomna.

Zástup pro akutní pacienty je MUDr. Miroslav Přibyl, Zárubova 498, Praha 4, po předchozí telefonické domluvě na tel.: 241 713 934.

Děkujeme za pochopení.

Vážení pacienti,

ambulance je určena pro ošetření akutních onemocnění, na vše ostatní je třeba se objednat (konzultace dlouhodobých obtíží, pravidelné kontroly, preventivní prohlídky, posudky a pod.)

PŘIJÍMÁME NOVÉ PACIENTY (platí do naplnění kapacity ordinace).

Děkujeme za pochopení.

Ordinační hodiny

  • Po Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 14.00
  • Út Ambulance 09.00 - 12.00 Pro objednané 12.00 - 18.00
  • St Ambulance 08.00 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 14.00
  • Čt Ambulance 07.30 - 10.00 Pro objednané 10.00 - 12.00
  • Státní svátek neordinujeme

Adresa ordinace

  • Hviezdoslavova 1600
    149 00 Praha 4 - Chodov
  • Více lékařských
    oborů v místě
  • Ordinace
    s výtahem
  • P Snadné
    parkování
  • Ordinace
    v patře
  • Bezbariérový
    vstup
  • Wi-Fi
    připojení
  • Lékárna
    v dosahu
  • Možnost platit kartou
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma +jistota +diskrétnost +pohodlí Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

  • Pojišťovna VZP, a.s.
    Pojišťovna VZP, a.s.
  • Všeobecná zdravotní
    pojišťovna ČR
    Všeobecná zdravotní
    pojišťovna ČR
  • Vojenská zdravotní
    pojišťovna ČR
    Vojenská zdravotní
    pojišťovna ČR
  • Česká průmyslová
    zdravotní pojišťovna
    Česká průmyslová
    zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna
    Oborová zdravotní pojišťovna
  • Zdravotní pojišťovna
    ministerstva vnitra ČR
    Zdravotní pojišťovna
    ministerstva vnitra ČR
  • Zaměstnanecká
    pojišťovna Škoda
    Zaměstnanecká
    pojišťovna Škoda
  • Revírní bratrská pokladna,
    zdrav. pojišťovna
    Revírní bratrská pokladna,
    zdrav. pojišťovna

Žádost k registraci do ordinace

  • 1 Vyplňte registrační formulář
  • 2 Telefonicky vám potvrdíme termín
  • 3 Osobně navštivte ordinaci

Registrace k lékaři proběhne až po osobní návštěvě ordinace a vyplnění tištěného registračního lístku. Vyplnění tohoto formuláře je tedy nezávazné a neznamená automatickou registraci k příslušnému lékaři. O konečné registraci pacienta rozhoduje vždy lékař ordinace.

Zvolenou ordinaci MediClinic můžete kontaktovat také telefonicky.

? Číslo na průkazu zdravotního pojištění.
(6 Číslo pojištěnce)

Položky označené * jsou povinné

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

  • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
  • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
  • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
  • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
  • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
  • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

EKG

EKG

Elektrokardiogram (zkráceně EKG) je záznam časové změny elektrického potenciálu způsobeného srdeční aktivitou. Tento záznam je pořízen elektrokardiografem.

Tímto vyšetřením se posuzuje, zda je srdeční aktivita normální nebo zda dochází k jejím poruchám. Odhaluje akutní či proběhlé poškození srdečního svalu, především infarkt myokardu, poruchy distribuce elektrolytů, detekuje poruchy převodního systému srdečního a blokád I. a II. řádu. Je také nástrojem pro screening i schemické choroby srdeční během zátěžových testů.

zavřít

Měření glykovaného hemoglobinu

Měření glykovaného hemoglobinu
Glykovaný hemoglobin, neboli také „dlouhý cukr“ je látka, díky které jsme schopni měřit průměrnou hladinu cukru v krvi za delší časové období (4-6 týdnů). Na rozdíl od domácího měření, které sdělí pouze okamžitý stav, díky vyšetření glykovaného hemoglobinu HbA1c v naší ambulanci, jsme schopni zhodnotit průběh onemocnění cukrovkou, případně riziko jejího vzniku. Výsledku tohoto vyšetření jsou lékaři k dipozici okamžitě.



zavřít

FOB test

FOB test

FOB test je velmi rychlou vizuální testovací metodou sloužící k rozpoznání hemoglobinu ve vzorku stolice. Využívá se k diagnóze gastrointestinálního traktu, především tedy k prevenci nádorů tlustého střeva a konečníku.

Je založen na imunochemické metodě, a proto mnohem přesnější než ostatní testy tohoto typu. Zachytí i velmi malý obsah krve ve stolici a zároveň je schopen eliminovat falešné pozitivní výsledky.

K vyšetření nejsou potřeba žádná dietní omezení. FOB testy jsou jednoduchým a komfortním způsobem testování jak pro Vás – pacienta, tak pro samotného lékaře či zdravotnický personál.

zavřít

Pulzní oxymetrie

Pulzní oxymetrie
Pulzní oxymetrie je neinvazivní metoda, která slouží k monitorování kyslíkové saturace. Monitorování kyslíkové saturace zjišťuje, zda je problém s transportem kyslíků do tkání. Zjednodušeně řečeno je to metoda, která nás informuje o okysličení krve vyšetřovaného jedince. Je to důležitý parametr, který se využívá například na jednotkách intenzivní péče, ambulantních pracovištích, operačních sálech, novorozeneckých odděleních, ale i v domácí péči. K vyšetření se používá přístroj, označovaný jako pulzní oxymetr. Jde o malý přístroj, jehož součástí je speciální senzor, který se připne na některou z okrajových částí těla (nejčastěji na některý z prstů ruky, nebo ušní lalůček). Principem vyšetření je vysílání úzkého infračerveného a červeného paprsku světla skrz tkáň. Senzor zjišťuje průchodnost paprsku skrz prokrvenou tkáň. Výsledné hodnoty se v přístroji propočítají a získáme saturaci hemoglobinu kyslíkem. Saturace znamená, kolik procent molekul hemoglobinu z celkového počtu nese kyslík. Při snížené saturaci hemoglobinu jde tedy o nedostatek kyslíku v krvi. Normální saturace u dospělého člověka se obvykle pohybuje mezi 95 – 100%.
zavřít

Domácí zdravotní péče

Domácí zdravotní péče
Domácí zdravotní péče je služba pro pacienty všech věkových kategorií a je plně hrazena z všeobecného zdravotního pojištění. Tato služba je určena pacientům s různými diagnózami, a to při akutních či chronických onemocněních, kde není nutná hospitalizace pacienta. Díky této službě se může doba hospitalizace naopak výrazně zkrátit nebo eliminovat úplně.

Kvalifikovaná ošetřovatelská péče o nemocného je prováděna všeobecnými sestrami v jeho vlastním sociálním prostředí a významně přispívá k rychlejší rekonvalescenci. Péče je poskytována 7 dní v týdnu.

Péči může indikovat ošetřující lékař při hospitalizaci na prvních 14 dnů po propuštění pacienta z lůžkového zařízení. Následně péči indikuje zpravidla praktický lékař.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

© copyright MediClinic 2024 Domácí péče Praha Created by inCUBE

Vážení pacienti,

prosíme, buďte k ostatním pacientům a také personálu ordinace ohleduplní, proto v případě jakéhokoliv respiračního onemocnění vstupujte do čekárny a ordinace s respirátorem.

Vakcíny pro přeočkování dospělých proti černému kašli nejsou dostupné, aktuálně není k dispozici ani vakcína Adacel Polio.

Děkujeme za pochopení, MediClinic.

zavřít