Mediclinic

MUDr. Rousková Jana

Dočasně neordinujeBližší informace naleznete v detailu poznámky k ordinaci, případně kontaktujte klientskou linku 844 300 100 nebo info@mediclinic.cz Bližší info v detailu ordinaceBližší informace naleznete v detailu poznámky k ordinaci, případně kontaktujte klientskou linku 844 300 100 nebo info@mediclinic.cz

Pracoviště praktického lékaře pro dospělé

MUDr. Rousková Jana

Lékař ordinace MUDr. Rousková Jana

Medailonek
 Morcová Ivana

Sestra ordinace Morcová Ivana

Medailonek
Tel:
+420 482 710 466
Mobil:
+420 734 433 117
Email:
jana.rouskova@ordinace.mediclinic.cz
QR kód

Poznámka

Vážení pacienti, od 16. 3. do 31.3.2020 NEORDINUJEME. V případě, že potřebujete vystavit e-neschopenku nebo e-recept, pak kontaktujte telefonicky ordinaci MUDr. Skaličana na tel. 731 692 500 nebo ordinaci MUDr. Hrádkové na tel. 734 433 149. V akutním případě se obraťte na lékařskou službu první pomoci nemocnice Liberec. Od 1.4.2020 nastupuje do ordinace zkušená praktická lékařka pro dospělé, MUDr. Ida Chaloupková. Děkujeme Vám za přízeň a za trpělivost ve stávajícím nouzovém režimu.

Ordinační hodiny

 • Po 07.00 - 07.30 Odběry 07.30 - 09.00 Ambulance 09.00 - 12.00 Pro objednané 14.00 - 18.00 Pro objednané
 • Út 07.00 - 09.00 Ambulance 09.00 - 11.00 Pro objednané 13.00 - 15.00 Pro objednané
 • St 07.00 - 07.30 Odběry 07.30 - 09.00 Ambulance 09.00 - 12.00 Pro objednané
 • Čt 07.00 - 09.00 Ambulance 09.00 - 12.00 Pro objednané
 • 07.00 - 07.30 Odběry 07.30 - 09.00 Ambulance 09.00 - 12.00 Pro objednané

Adresa ordinace

 • Papírová 525/10
  460 01 Liberec
 • P Snadné
  parkování
 • Ordinace
  v patře
Zobrazit mapu Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma Doručení do 24 hodin Rozvoz zdravotních pomůcek zdarma

Nabídka ordinace

Ordinace má smlouvu
s těmito pojišťovnami

 • Pojišťovna VZP, a.s.
  Pojišťovna VZP, a.s.
 • Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
  Všeobecná zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
  Vojenská zdravotní
  pojišťovna ČR
 • Oborová zdravotní pojišťovna
  Oborová zdravotní pojišťovna
 • Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
  Zdravotní pojišťovna
  ministerstva vnitra ČR
 • Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
  Česká průmyslová
  zdravotní pojišťovna
 • Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
  Revírní bratrská pokladna,
  zdrav. pojišťovna
 • Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
  Zaměstnanecká
  pojišťovna Škoda
 • Slavia pojišťovna
  Slavia pojišťovna

Partnerská
on-line lékárna

 • lekarna.cz logo
 • Zdraví ikonka Vše pro zdraví a krásu na jednom místě
 • Doprava ikonka Doprava až domů už od 29 Kč
 • Bod na mapě ikonka Více než 1400 odběrných míst po celé ČR
 • Jedna hvězda ikonka Jednička v důvěryhodnosti internetových lékaren

Měření INR

Měření INR

V jakých situacích se používá měření INR? 

Toto měření se provádí u pacientů, kteří musí užívat léky při takzvaném ředění krve. Nejčastějším důvodem jsou srdeční problémy (kardiostimulátor, nepravidelnosti rytmu, stavy po operacích srdečních chlopní, atd.), stavy po trombózách, emboliích, stavy po velkých operacích kloubů…a další.

Při protisrážlivé léčbě je důležité, aby krev nebyla naředěná moc, kdy hrozí riziko krvácení, ale ani málo, kdy je riziko vzniku krevní sraženiny. Stanovováním parametru srážlivosti (INR), dokážeme léčbu optimálně řídit.

Při zahájení léčby jsou kontroly častější, po dosažení stabilní hladiny INR, obvykle na hodnotách 2 –3, stačí kontroly jednou za 4-6 týdnů.

Odběr, včetně vyhodnocení se provádí v ordinaci. Celé vyšetření trvá 3 - 5 minut. Test se provádí z jedné kapky krve, kterou sestra odebere pacientovi vpichem do bříška prstu a nanese přímo na diagnostický papírek, který se potom zasune do měřícího přístroje.

Pacient nemusí být speciálně připravený, nemusí být nalačno a může přijít kdykoliv v ordinační době. Když je výsledek v žádoucím rozmezí, naplánuje sestra další kontrolu. Při vychýlení hodnoty rozhodne lékař o dalším dávkování léku a následné kontrole.

zavřít

CRP vyšetření

CRP vyšetření

Co je a jak probíhá vyšetření CRP

 • vyšetření z kapky krve přímo v ordinaci s okamžitými výsledky,
 • určí přítomnost/nepřítomnost zánětu v těle,
 • používá se k rozlišení bakteriální a virové infekce,
 • výše CRP souvisí s mírou postižení tkání zánětem,
 • pomáhá rozhodnout o případném nasazení antibiotik,
 • slouží k hodnocení efektivity léčby antibiotiky.

CRP je protein (bílkovina), která se tvoří v játrech. Jeho hladina v krvi se zvyšuje u všech druhů bakteriálních zánětlivých onemocnění, a to již za 6-12 hodin od začátku zánětu. Vyšetření CRP je proto považováno za nejčastěji ordinované vyšetření ve vyspělých zemích západního světa, a to od úrovně praktického lékaře až po vysoce specializovaná pracoviště.

Hladina CRP v krvi závisí na stupni zánětu a je ve srovnání se zjišťováním jiných klinicky využívaných parametrů zánětu, jako jsou sedimentace nebo hladina bílých krvinek, daleko pružnější a rychlejší.
zavřít

Pulzní oxymetrie

Pulzní oxymetrie
Pulzní oxymetrie je neinvazivní metoda, která slouží k monitorování kyslíkové saturace. Monitorování kyslíkové saturace zjišťuje, zda je problém s transportem kyslíků do tkání. Zjednodušeně řečeno je to metoda, která nás informuje o okysličení krve vyšetřovaného jedince. Je to důležitý parametr, který se využívá například na jednotkách intenzivní péče, ambulantních pracovištích, operačních sálech, novorozeneckých odděleních, ale i v domácí péči. K vyšetření se používá přístroj, označovaný jako pulzní oxymetr. Jde o malý přístroj, jehož součástí je speciální senzor, který se připne na některou z okrajových částí těla (nejčastěji na některý z prstů ruky, nebo ušní lalůček). Principem vyšetření je vysílání úzkého infračerveného a červeného paprsku světla skrz tkáň. Senzor zjišťuje průchodnost paprsku skrz prokrvenou tkáň. Výsledné hodnoty se v přístroji propočítají a získáme saturaci hemoglobinu kyslíkem. Saturace znamená, kolik procent molekul hemoglobinu z celkového počtu nese kyslík. Při snížené saturaci hemoglobinu jde tedy o nedostatek kyslíku v krvi. Normální saturace u dospělého člověka se obvykle pohybuje mezi 95 – 100%.
zavřít

Angličtina

Angličtina
Pacienti se v ordinaci domluví kromě českého jazyka také anglicky.
zavřít

MUDr. Rousková Jana medailonek

Paní doktorka Rousková vystudovala nejdříve fyzioterapii a poté absolvovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Po ukončení studia strávila 6 měsíců na anesteziologii v Německu a následně pracovala na interně v nemocnici ve Frýdlantu. Na atestaci se připravovala v ordinaci praktického lékaře pro dospělé v Jablonci nad Nisou. Od prosince 2017 působí v ordinaci praktického lékaře pro dospělé v síti MediClinic.

Ve svém volném čase se věnuje hlavně sportovním aktivitám všeho druhu, např. lyžím a běhu. Ráda také tráví čas na horách, procházkami se psem v přírodě, ráda cestuje a čte knihy s detektivní zápletkou.

Se svými pacienty se kromě českého jazyka domluví také anglicky a německy.

zavřít

Morcová Ivana medailonek

Sestra Morcová je vystudovanou dětskou zdravotní sestrou. Vlastní osvědčení jako speciální pedagog pro mimoškolní výchovu. Pravidelně absolvuje akreditované kurzy pro zdravotní sestry. Má za sebou 28 let praxe v domově pro mentálně postižené dospělé. Svůj volný čas vyplňuje sportem, kulturou a hlídáním dětí.
zavřít

Informujte se o svých
nárocích z veřejného pojištění

Pro pacienta

Přehled nabízených
očkování

Pro pacienta

Interaktivní mapa
ordinací v čr

Pro pacienta

Prohlédněte si nové číslo
časopisu MediClinic Plus

Pro pacienty

Registrace nového pacienta

Je jednoduché přejít k nám, nemusíte navštívit svého praktika.

Používáme cookies ke zlepšení fungování našeho webu, analýze návštěvnosti a personalizaci reklamy. Pokračováním v prohlížení souhlasíte s jejich používáním. Více informací

SOUHLASÍM

Vážení pacienti,

provoz ordinací je v současné době limitován nedostatkem ochranných prostředků, proto ordinace fungují v nouzovém režimu. PROSÍME, LÉKAŘE NAVŠTIVTE VÝHRADNĚ PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ. Bližší informace najdete zde.

Nadále platí nařízení o povinné karanténě pro ty, kteří se vrátili z rizikových oblastí a pro ty, kteří byli v kontaktu s nakaženou osobou. Bližší informace najdete zde. Pokud jste v povinné karanténě a sledujete na sobě příznaky onemocnění covid-19, kontaktujte příslušnou hygienickou stanici nebo linku 112. Nově funguje linka 1212, celorepublikový informační servis pro koronavirus.

Děkujeme MediClinic


zavřít